Naujienų srautas

Veidai2018.05.11 15:15

Ekspertas apie I. Zasimauskaitės šansus: nebe „LT United“ bus mūsų geriausias pasiekimas

„Mūsų pasirodymas finale po Slovėnijos, kuri nėra favoritė, turėtų atrodyti labai stiprus. Nors per pirmąjį pusfinalį pasirodėme tarp favoritų, pasakiškai išsiskyrėme, tad finale bus dar geriau“, – įsitikinęs „Eurovizijos“ gerbėjas Justas Buivydas, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbėdamas apie Lietuvos atstovės Ievos Zasimauskaitės galimybes finale. Dainų konkurso ekspertas prognozuoja, kad nebe „LT United“, kuri 2006 m. užėmė 6-ą vietą finale, bus mūsų geriausias Lietuvos pasiekimas „Eurovizijoje“.

Kelintu numeriu „Eurovizijos“ finale pasirodys I. Zasimauskaitė paskelbimas pakoregavo lažybų bendrovių spėjimus apie Lietuvos atstovės galimybes didžiausiame Senojo žemyno dainų konkurse.

4-u numeriu finale dainuosiančią I. Zasimauskaitę penktadienio rytą lažybų bendrovės vertino 5-ąja vieta galutinėje lentelėje. „Nukritome per vieną vietą per naktį. Ketvirtadienį po silpnesnio Norvegijos pasirodymo ir Prancūzijos dainos išleidimo į eterį, buvome pakilę net iki trečiosios vietos ir praktiškai vijomės Izraelį“, – sakė J. Buivydas, portalo, rašančio apie „Euroviziją“ „Eurodiena.lt“, redaktorius.

Jis nelinkęs neigiamai vertinti to, kad Lietuvos daina finale skambės 4-uoju numeriu. „Kalbama, kad geriausia pasirodyti konkurso pabaigoje, (...) mes gavome 4-ą numerį, kas statistiškai galbūt būtų nelabai gerai, bet Ieva yra nuostabi ir nemanau, kad tai turės labai didelės įtakos“, – įsitikinęs „Eurovizijos“ gerbėjas.

Vertindamas pirmuosius penkis finalo dalyvius, J. Buivydas užtikrintas – Ieva yra favoritė: „Taip sutapo, kad favoritai – Kipras, Izraelis – pateko į antrąją finalo dalį. Pirma dalis yra kiek silpnesnė už antrąją, todėl Ievai yra labai labai geras šansas išsiskirti. Slovėnija iki ketvirtadienio praktiškai nebuvo minima lažybų bendrovėse, nes nebuvo manyta, kad išvis pateks į finalą (...) Tokie pasirodymai dažniausiai atsiduria balsavimo lentelės pabaigoje. Mūsų pasirodymas po Slovėnijos, kuri nėra favoritė, turėtų atrodyti labai stiprus. Nors per pirmąjį pusfinalį pasirodėme tarp favoritų, pasakiškai išsiskyrėme, tad finale bus dar geriau.“

J. Buivydas LRT TELEVIZIJOJE sakė su kitais konkurso gerbėjais juokaujantis, kad pernai metų nugalėtojas Salvadoras Sobralis galėtų nugalėtojo titulą perduoti I. Zasimauskaitei dėl jų dainų stilistikos panašumo ir požiūrio į konkursą.

V. Nevieros (LRT) nuotr.

J. Buivydas pasakoja pradėjęs domėtis šiuo dainų konkursu dar 2005 m., o „LT United“ sėkmė didžiojoje „Eurovizijoje“ įkvėpė dar labiau žavėtis konkursu.

„Eurovizijos“ gerbėjas pasakoja pernai nuo pirmųjų laidų palaikęs grupę „Fusedmarc“. Tarp kitų jo Lietuvos atstovų favoritų dainų konkurse – „LT United“, Donatas Montvydas. „Bet Ieva Zasimauskaite esu 95 proc. tikras, nebe „LT United“ bus mūsų geriausias pasiekimas „Eurovizijoje“, – sakė „Eurovizijos“ gerbėjas ir žinovas, turėdamas omenyje, kad tikisi ne žemesnės nei 6 vietos finale, ką 2006 m. pasiekė grupė „LT United“.

„Lietuva lažybų bendrovėse dažniausiai būna labai nuvertinama. Pavyzdžiui, Donatas Montvydas pagal lažybų rezultatus turėjo finale užimti 19 vietą, bet užėmė 9-ą. Tad Ievos 5-a vieta lažybų bendrovėse nuteikia optimistiškai“, – sakė J. Buivydas ir pridėjo, kad lažybų bendrovės pusfinalyje jeigu ir apsirinka dėl kokių 2–3 atstovų patekimo į finalą, tai viso konkurso nugalėtojų penktuką atspėja labai tiksliai.

Vertindamas Norvegijos atstovo Alexanderio Rybako galimybę antrą sykį triumfuoti didžiojoje „Eurovizijoje“, J. Buivydas buvo skeptiškas. Jis sakė dvejojantis, kad Norvegijos atstovas vėl užimtų pirmą vietą, kaip 2009 m., bet tikėtina, kad jo daina bus tarp penkių geriausių.

LRT.lt primena, kad I. Zasimauskaitė finale pasirodys 4-u numeriu. Finalą šį šeštadienį nuo 22 val. tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA, LRT RADIJAS ir portalas LRT.lt.

Visas pokalbis apie „Eurovizijos“ finalą – įraše.

Kurių šalių atstovai, jūsų manymu, pasieks „Eurovizijos“ olimpą? Atsisiųskite nemokamą programėlę „Balsuok!“ ir išsakykite savo nuomonę! Tiesioginės „Eurovizijos“ transliacijos metu paspaudę TAIP arba NE, pamatysite, kaip balsavo kiti! Programėlę rasite „Google Play“ ir „App Store“

Daugiau informacijos – portale LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi