Veidai

2018.05.11 12:59

„Eurovizijos“ cenzūra neliko nepastebėta: Kinijai uždrausta transliuoti konkursą

LRT.lt 2018.05.11 12:59

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) nutraukė sutartį su vienu populiariausių Kinijos televizijos kanalų, tokiu būdu atimdama teisę transliuoti „Eurovizijos“ dainų konkursą. Kaip pranešė BBC, griežtų priemonių imtasi po to, kai „Mango TV“ transliuodama pirmąjį pusfinalį neparodė dviejų šalių dainų.

EBU teigimu, Kinijos įvykdyta cenzūra yra nesuderinama su sąjungos propaguojamomis pažiūrų įvairovės vertybėmis.

„Nedelsdami nutraukiame susitarimą su transliuotoju ir jam nebus leidžiama transliuoti antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio bei didžiojo finalo“, – rašoma EBU pranešime.

Per pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio transliaciją kinai taip ir neišvydo Albanijos ir Airijos pasirodymų. Albanijai atstovaujančio atlikėjo Eugento Bushpepos su daina „Mall“ nacionalinis transliuotojas nusprendė nerodyti dėl naujai įvestos tvarkos, kuri draudžia rodyti artistus ir aktorius su tatuiruotėmis. Toks draudimas šalyje įvestas sausio mėnesį.

Apie Albanijos atstovą taip pat nebuvo pranešama ir kaip apie patekusį į finalą.

Airijos pasirodymas nebuvo transliuojamas dėl draudimo eteryje rodyti tos pačios lyties atstovų santykius. Per Ryano O`Shaughnessy, atlikusio dainą „Together“, pasirodymą scenoje buvo rodoma dviejų vyrų meilės istorija.

Tačiau Airijos, kitaip nei Albanijos, paskelbimas viena iš dešimties finalininkių buvo transliuojamas eteryje.

Priešingai nei televizijos ekranuose, „Mango TV“ socialiniame tinkle pasklido Airijos ir Albanijos dainų pasirodymai, tačiau pirmajame buvo cenzūruojamos vaivorykštės spalvų vėliavos, antrajame – tatuiruotės.

Stop kadras

LRT.lt primena, kad I. Zasimauskaitė finale pasirodys 4-u numeriu. Finalą šį šeštadienį nuo 22 val. tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA, LRT RADIJAS ir portalas LRT.lt.

Kurių šalių atstovai, jūsų manymu, pasieks „Eurovizijos“ olimpą? Atsisiųskite nemokamą programėlę „Balsuok!“ ir išsakykite savo nuomonę! Tiesioginės „Eurovizijos“ transliacijos metu paspaudę TAIP arba NE, pamatysite, kaip balsavo kiti! Programėlę rasite „Google Play“ ir „App Store“.