Veidai

2018.05.10 20:58

„Eurovizijos“ antrasis pusfinalis – jau šį vakarą: išaiškės paskutinieji finalistai

Jau šį vakarą žiūrovus prie televizijos ekranų prikaustys antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis. Yra abejojama, ar tarp šio pusfinalio dalyvių yra būsimas konkurso nugalėtojas – prognozuojama, kad finalo penktetuką sudarys atlikėjai, pasirodę pirmajame pusfinalyje.

Antrajame pusfinalyje pasirodys Norvegija, Rumunija, Serbija, San Marinas, Danija, Rusija, Moldova, Olandija, Australija, Gruzija, Lenkija, Malta, Vengrija, Latvija, Švedija, Juodkalnija, Slovėnija ir Ukraina. Pirmasis į didžiąją „Eurovizijos“ sceną žengs Norvegijos atstovas Alexanderis Rybakas su daina „That's How You Write a Song“.

Lisabonoje esantis LRT TELEVIZIJOS žurnalistas Modestas Naudžius teigia manantis, kad antrajame pusfinalyje konkurso nugalėtojo tikrai nėra: „Man asmeniškai buvo sunku iš visų 18 dainų išsirinkti 10 geriausių. Rodos, kad antrasis pusfinalis gerokai silpnesnis. Laimėtojas yra pirmajame pusfinalyje arba tarp penkių iš karto į finalą patekusių didžiųjų šalių.“

Anot M. Naudžiaus, neabejotina pirmojo pusfinalio favoritė – Australijos atlikėja Jessica Mauboy, jai vieninteliai arenoje skambėjo tiek daug aplodismentų. Žurnalistas priduria, kad nors konkurso favoritų šiame pusfinalyje nėra daug, pasirodymai įdomūs ir įvairiapusiški.

„Scenoje išvysime neblogai pasirodysiančius skandinavų atlikėjus – visiems puikiai žinomą Alexandrą Rybaką, vikingus primenančius danus, taip pat ir švedų atlikėją, kuris neabejotinai pateks į finalą, o daina taps vasaros hitu.

Bus daug įspūdingo gruziniško daugiabalsio dainavimo, balkaniškų dainų, atliekamų gimtąja kalba. Rusijos atstovės pasirodymas daina nepalieka didelio įspūdžio – dainoje girdisi daugiau pritariančiojo vokalo, o ne jos pačios balsas“, – LRT TELEVIZIJAI kalba M. Naudžius.

Pasak jo, sunku pasakyti, kaip pasiseks kaimynams latviams – atlikėjos Lauros Rizzotto balsas stiprus, tačiau pasirodymas nepakankamai įsimenamas.

Žurnalistas tikina, kad įvairiuose „Eurovizijos“ forumuose bandoma atspėti, kam kitais metais bus dėkojama už gražų renginį – Nikosijai, Prancūzijai, o gal Vilniui.

Lažybų kontorų duomenimis, I. Zasimauskaitės prognozių gerėjimo  spurtas – neįtikėtinai didelis. Dabar favoritų penketukas išsidėstęs taip: Kipras, Norvegija, Izraelis, Prancūzija ir Lietuva. Tačiau M. Naudžius pabrėžia, kad praėjusiais metais iki pat finalo Salvadoras Sobralis nebuvo konkurso lyderis ir tik finalo ryte jis pasiekė pirmąją vietą, tad ši rikiuotė tikrai keisis.

Kurių šalių atstovai, jūsų manymu, pateks į „Eurovizijos“ finalą ir kas taps nugalėtoju? Atsisiųskite nemokamą programėlę „Balsuok!“ ir išsakykite savo nuomonę! Tiesioginės „Eurovizijos“ transliacijos metu paspaudę TAIP arba NE, pamatysite, kaip balsavo kiti! Programėlę rasite „Google Play“ ir „App Store“.