Naujienų srautas

Veidai2018.05.11 09:46

Antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio rezultatai: kas su I. Zasimauskaite varžysis finale

Penktadienio naktį paaiškėjo, kas iš antrojo pusfinalio pateko į didįjį „Eurovizijos“ finalą. Tai – Serbija, Moldova, Vengrija, Ukraina, Švedija, Autralija, Norvegija, Danija, Slovėnija ir Nyderlandai.

„Eurovizijos“ antrajame pusfinalyje pasirodė 18 šalių – Norvegija, Rumunija, Serbija, San Marinas, Danija, Rusija, Moldova, Olandija, Australija, Gruzija, Lenkija, Malta, Vengrija, Latvija, Švedija, Juodkalnija, Slovėnija ir Ukraina.

Keturios žavios portugalės vedėjos pradėjo muzikinį reginį ir priminė, kad šiandien gali balsuoti tik tos šalys, kurių atstovai dalyvaus šiame finale. Iš visų 18 dalyvių į finalą pateks tik 10. Pirmoji daina šiandien – lygiai 1500 daina per visą „Euroviziją“. Pirmasis į didžiąją „Eurovizijos“ sceną žengs Norvegijos atstovas Alexanderis Rybakas su daina „That`s How You Write a Song“.

Antrajame pusfinalyje šalys pasirodė tokia tvarka:

Norvegijai atstovaujantis Alexanderis Rybakas su daina „That`s How You Write a Song“

A. Rybakas jau kartą laimėjo „Eurovizijos“ konkursą – prieš devynerius metus jis sulaukė didžiausio kada nors konkurse buvusio palaikymo ir surinko 387 taškus iš šalių dalyvių balsavimo. Šį kartą dainininkas visą Europą prie ekranų prikaustančiame konkurse klausytojus bandė užburti pozityvia melodija ir šokti verčiančiu ritmu, tačiau nepamiršo ir smuiko, kuriuo atliko solo partiją pasirodymo pabaigoje.

Lažybų punktų statistikos puslapio Oddschecker.com duomenimis, Norvegija patenka į galimų dainų laimėtojų dešimtuką, tad po devynerių metų į „Eurovizijos“ muzikos ringą sugrįžęs A. Rybakas yra rimtas konkurentas.

Rumunijai atstovaujantys „The Humans“ su daina „Goodbye

Grupę „The Humans“ sudaro šeši nariai – pagrindinė vokalistė Christina Caramarcu ir kartu su ja grojantys muzikantai. Scenoje kartu su grupe pasirodė ir juodi manekenai, užsidėję baltas kaukes. Ch. Caramarcu muzika susidomėjo visai neseniai – tik po to, kai išdrįso nutraukti daug vilčių teikusias komunikacijos studijas.

Kartu su ja scenoje pasirodys bosistas, pianistas, būgnininkas, ir violončelistė. Anot muzikologo ir „Eurovizijos“ komentatoriaus Darius Užkuraičio, scenoje visko buvo šiek tiek per daug ir atrodė neskoningai.

Serbijai atstovaujantys „Sanja Ilić & Balkanika“ su daina „Nova Deca“

Nacionalinė atranka Serbijoje šiemet buvo surengta po devynerių metų pertraukos. Grupės lyderis Sanja Ilicius sėkmės sulaukė gana anksti, kai jo kūrinius ėmė dainuoti garsiausi Jugoslavijos atlikėjai.

1998-aisiais S. Ilicius sukūrė grupę „Balkanika“, kurios nariai groja senaisiais Balkanų muzikos instrumentais, o jų skambesį derina su moderniuoju poproku. Pastaraisiais metais grupė koncertavo visame pasaulyje, pradedant Rusija ir baigiant JAV, įskaitant ir Šiaurės Korėją.

San Marinui atstovaujanti Jessika ir Jenifer Brening su daina „Who We Are“

„Eurovizijos“ scenoje San Marinui atstovaus neeilinis kvartetas – dvi dainininkės ir du robotukai. Tiesa, galima spėti, kad pastarieji atstoja šokėjus, kurių scenoje nėra. Dainą „Who We Are“ atliko aktorė ir dainininkė Jessika, o repo dalį – 22 metų J. Brening, kuri vos aštuoniolikos laimėjo prestižinį EMMA muzikos apdovanojimą.

San Marinas „Eurovizijos“ knokurse pirmą kartą savo šalies atstovą išsiuntė 2008m. ir nuo to laiko šaliai tik kartą pavyko pasiekti finalą. Kaip teigė D. Užkuraitis,  jis labai abejoja, ar šį kartą pavyks pakartoti šią sėkmę.

Danijai atstovaujantys „Rasmussen“ su daina „Higher Ground“

Danija į didžiausią Europos muzikinį konkursą išsiuntė 33 metų atlikėją Joną Flodagerį Rasmusseną kartu su keturiais pritariančiaisias vokalistais.

Konkursinė danų daina „Higher Ground“ buvo įkvėpta vikingo Magnuso Erlendssono istorijos. Vikingas atsisakė kovoti 1098 m. vykusiame mūšyje, nes buvo įsitikinęs, kad tai – beprasmis smurtas. Jis nepakluso tuomečiam valdovui ir elgesio kodeksui dėl savo įsitikinimų. Būtent šios vertybės atsispindi dainoje „Higher Ground“ – svarbu išmokti įsiklausyti ir toleruoti vieniems kitus, o konfliktus spręsti taikiai.

Rusijai atstovaujanti Julia Samoilova su daina „I Won‘t Break“

J. Samoilovos bandymas atstovauti Rusijai yra jau antras per pastaruosius dvejus metus – pernai ji buvo išrinkta dainuoti „Eurovizijoje“ Kijeve, tačiau nebuvo įleista į Ukrainą. Į nepageidaujamų šalyje atlikėjų sąrašą dainininkė buvo įtraukta po koncerto aneksuotame Kryme.

Tačiau Rusijos transliuotojas nusprendė laikytis J. Samoilovai duoto pažado ir be jokios atrankos ją išsiuntė į šiųmetinį konkursą Portugalijoje, kur ji atliko dainą „I Won`t Break“ sedėdama ant aukštos pakylos. Pasirodymą papildė du šiuolaikinio šokio šokėjai.

Moldovai atstovaujantys „DoReDoS“ su daina „My lucky day“

Trys atlikėjai susitiko gimtajame Rybnitsos mieste ir subūrė grupę „DoReDoS“, pavadintą pagal dvi pirmąsias muzikos natas. Pasirodyme buvo pasakojama apie meilės trikampį, o tiksliau – šešiakampį, nes scenoje dalyvavo tris poras imituojantys atlikėjai. Įdomu tai, kad eurovizinę dainą atlikėjams sukūrė rusų žvaigždė Filipas Kirkorovas, o D. Užkuraitis pastebėjo, kad šou jam patiko labiau nei rusišką popmuziką primenanti daina.

Olandijai atstovaujantis Waylonas su daina „Outlaw In `Em“

Waylono pseudonimą pasirinkęs Willemas Bijkerkas – prieš ketverius metus itin sėkmingai „Eurovizijos“ dainų konkurse pasirodęs atlikėjas – šįmet vėl atstovaus Olandijai.

Waylono kūrinys „Outlaw In `Em“ yra odė jo paties autentiškumui, taip pat – daugeliui jo herojų, kurie drįso būti išskirtiniai. Jis užaugo su muzikos industrijos maištautojų – Freddie Mercury, Jameso Browno, Waylono Jenningso ir Johnny Casho – atliekamais kūriniais.

Visuomenės dėmesio Waylonas sulaukė dar 2008 m., kai dalyvavo šou „Hollands Got Talent“. Jo pirmasis singlas „Wicked Way“ iš debiutinio albumo „Wicked Ways“ sulaukė didžiulės sėkmės ir pelnė kelis apdovanojimus.

Australijai atstovaujanti Jessica Mauboy su daina „We Got Love“

Australija išsirinko atlikėją, kuri didžiausio Europos dainų konkurso sceną išbandė jau prieš ketverius metus – tą kartą dainininkė savo šaliai atstovavo tik svečio teisėmis ir taip bandė įrodyti, kad Australija yra verta dalyvauti Senojo žemyno dainų konkurse.

Šiais metais J. Mauboy į „Euroviziją“ grįžta kaip dalyvė su daina „We Got Love“. Nors gal ir ne visiems žinoma, J. Mauboy laikoma viena geriausių Australijos atlikėjų. Muzikinę kelionę ji pradėjo 2006-aisiais, kai, būdama 16 metų, laimėjo dainų konkursą „Australian Idol“. Nuo tada J. Mauboy išleido penkis geriausiųjų dešimtuką pasiekusius albumus.

J. Mauboy turėjo galimybę keliauti ir dainuoti kartu su įžymiausiais pasaulio atlikėjais: Beyonce, Pitbulliu, Flo Rida, Snoop Dog bei Ricky Martinu. Gyvus dainininkės pasirodymus stebėjo buvęs JAV prezidentas Barackas Obama, JAV televizijos žvaigždė Oprah Winfrey bei amerikiečių komikė bei laidų vedėja Ellen DeGeneres.

Gruzijai atstovaujanti „Ethno-Jazz Band Iriao“ su daina „For You“

Išskirtinio repertuaro grupė „Eurovizijoje“ atliko tradicinės gruziniškos muzikos elementų pripildytą dainą, kurią paįvairino džiazo skambesiu. Grupės pavadinimas kilo iš dviejų frazių „Iriao-uruao“, kurios vartojamos atliekant gruzinišką etnomuziką.

Grupės lyderis Davidas Malazonia yra vienas pirmųjų šalies atlikėjų, pristačiusių būtent tokį muzikos žanrą. Nuo 2013 m. grupė tapo žinoma visoje Gruzijoje ir pradėjo koncertuoti daugelyje džiazo festivalių.

Lenkijai atstovaujantys dainininkai Gromee ir Lukas Meijeris su daina „Light Me Up“

Mūsų kaimynams atstovauja tarptautinis lenko ir švedo duetas. Gromee kilęs iš Krokuvos, o Lukas Meijeris – iš Stokholmo. Atlikėjas iš Lenkijos jau yra išleidęs dvigubą platininį ir auksinį singlus bei apšildęs Davidą Guettą, Enrique Iglesią, Alaną Walkerį ir Mariah Carey.

L. Meijeris priklauso grupei „No Sleep For Lucy“. Dainuodamas su šia grupe jis atrado savo dainavimo bei melodijų kūrimo stilių, todėl, atlikdamas bet kokius kūrinius, išlaiko savitą manierą ir vokalą.

Maltai atstovaujanti Christabelle su daina „Taboo“

26 metų dainininkė į „Euroviziją“ atkeliavo su svarbia žinute – konkursinės dainos „Taboo“ tema susijusi su stereotipų apie psichikos sveikatą laužymu. Dainos pagrindinė mintis ta, kad žmonės neturi kentėti vieni ar bijoti pasipasakoti apie emocinius sunkumus.

Atlikėja Christabelle į didįjį konkursą bando patekti jau nuo 2014 m. – šis, ketvirtasis kartas, buvo sėkmingas. D.Užkuraitis pripažino, kad nesitikėjo tokios dainos iš Maltos ir gerąja prasme nustebo.

Vengrijai atstovaujanti grupė AWS su daina „Viszlát Nyár“

Grupė pasakojo, kad ši daina yra apie netektį, kuri palietė grupės vokalistą – jis neteko savo tėvo. „Niekas nėra tam pasiruošęs ir tik vėliau supranti, kad reikia su tuo susitaikyti. Tai tema, apie kurią nemalonu, bet reikia kalbėti. Neturėtume bijoti“, – taip dainuoja grupė AWS, įkurta 2006 m.

Tai – viena geidžiamiausių gyvai metalą grojančių grupių Vengrijoje. AWS 2006 m. sukūrė grupelė paauglių, kurie šiandien gali pasidžiaugti didžiule sėkme – daugiau nei 12 metų intensyvių gastrolių po Vengriją ir užsienio šalis.

AWS pasižymi energingais ir įvairiapusiškais pasirodymais, jungiančiais metalo, psichodelinio roko, alternatyvaus ir postroko stilius. Ši žanrų gausa, kaip teigia patys atlikėjai, yra pagrindinis įrankis, leidžiantis išreikšti platų emocijų spektrą – nuo pykčio iki stipraus džiugesio.

Latvijai atstovaujanti Laura Rizzotto su daina „Funny Girl“

Latviams atstovauja latviškų ir braziliškų šaknų turinti dainininkė Laura Rizzotto. Dainos „Funny Girl“ muzikos ir žodžių autorystė priklauso pačiai atlikėjai, kuri į kūrinį sudėjo savo tikrą gyvenimišką patirtį – apie tai, kaip įsimylėjo savo geriausią draugą. Dainininkė sako, kad jos daina – popmuzikos kūrinys su soulo prieskoniu.

Koncertuoti Brazilijos gatvėse Latvijai šiemet „Eurovizijos“ konkurse atstovausianti L. Rizzotto pradėjo būdama vos 15 metų. Tuomet ją pastebėjo viena didžiausių muzikos įrašų kompanijų. Tai lėmė, kad galiausiai atlikėja koncertavo su Demi Lovato, o Jennifer Lopez ji mokė dainuoti portugalų kalba.

Švedijai atstovaujantis Benjaminas Ingrosso su daina „Dance You Off“

Švedijoje gimęs itališkų šaknų turintis 20-metis B. Ingrosso greitai surado savo vietą muzikos industrijoje – pats pianinu ir gitara groti išmokęs atlikėjas visą savo vaikystę leido lavindamas muzikinį talentą. Ir tai atsipirko – būdamas devynerių, jis įrašė pirmąjį savo auksinį hitą.

Šiuo metu B. Ingrosso yra vienas populiariausių Švedijos popatlikėjų. „Spotify“ platformoje jo dainos perklausytos 25 mln. kartų, jis gali pasigirti ir platininiu bei auksiniais singlais.

Juodkalnijai atstovaujantis Vanja Radovanovicius su daina „Inje“

26 metų atlikėjas per pastarąjį dešimtmetį pasiekė netikėtas aukštumas – tapo vienu žinomiausių dainininkų Juodkalnijoje, pradėjo rašyti dainas ne tik sau, bet ir kitiems atlikėjams, o praėjusiais metais išleido pirmą solinį albumą „Svi životi moji“. „Eurovizijoje“ pristatoma daina „Inje“ – taip pat autorinė V. Radovanoviciaus kūryba.

Slovėnijai atstovaujanti Lea Sirka su daina „Hvala, ne“

Slovėnės daina dalį stebėtojų galėjo suklaidinti, nes dainos viduryje neva netikėtai nutrūko muzika ir dainininkė pradėjo dainuoti a cappella kartu su arenoje esančiais žmonėmis. Tačiau visa tai - tik gerai apmąstyta pasirodymo dalis. Netrukus muzika pagarsėjo ir pasirodymas buvo užbaigtas taip pat stipriai, kaip ir pradėtas.

Dvi dukras auginanti 28 metų L. Sirk motinystę derina su muzikine karjera ir jau tris kartus bandė patekti į „Eurovizijos“ didįjį konkursą – trečiasis buvo laimingas. Muzikuoti pradėjo dar vaikystėje, o 2005-aisiais buvo apdovanota kaip daug žadantis jaunasis talentas tarptautiniame konkurse.

Ne naujokė ji ir didžiosios „Eurovizijos“ scenoje: L. Sirk konkurse dukart dalyvavo kaip pritariančioji vokalistė. 2014-aisiais ji lydėjo Tinkarą Kovač į Kopenhagą, o 2016-aisiais į sceną Stokholme lipo kartu su ManuElla. Lisabonoje dainininkė atliks dainą „Hvala ne!“, kurią parašė kartu su Tomy DeClerque.

Ukrainai atstovaujantis MELOVIN su daina „Under The Ladder“

„Niekas kitas, tik tu gali save uždegti ir veikti. Turi padaryti sprendimą ir būti drąsus“, – dainuoja 21 metų atlikėjas MELOVIN, savo slapyvardį susigalvojęs sudėlioti iš angliško Helovino pavadinimo ir anglų dizainerio Alexanderio McQuenno vardo.

Dainininkas prieš dalyvaudamas „Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje daug kartų bandė patekti į televizijos dainų konkursus, tačiau sėkmė aplankė tik 2015 m., laimėjus „X faktorių“ Ukrainoje.

MELOVIN ne tik susikūrė konkursinę dainą, bet ir režisavo savo pasirodymą scenoje, o jam padėjo 2016 m. laimėtojos Jamalos choreografas.

Programėlės „Balsuok!“ rezultatai:

LRT.lt stop kadras

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi