Veidai

2018.05.09 22:29

7 įsimintini dalykai pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje

LRT.lt2018.05.09 22:29

Dar neataušus emocijoms po pirmojo Portugalijoje vykstančio „Eurovizijos“ dainų konkurso pusfinalio, kuriame sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovė Ieva Zasimauskaitė, BBC.co.uk svetainė išskiria septynis įsimintinus pasirodymus Lisabonos „Altice“ arenoje.

1) Ekscentriškoji Izraelio atstovė Netta Barzilai atliko vieną ryškiausių konkurso kūrinių, pavadinimu „Toy“. Jos pasirodymas išsiskyrė spalvingumu, energija, daugelio aptariamu kudakavimu dainos metu, savita anglų kalba ir fone matomų daugybę azijietiškų katino skulptūrėlių.

2) Iš pasirodymo Lietuvos „Eurovizijos“ atrankos koncerte lietuviams jau pažįstama suomių atstovė Saara Aalto. Dalis muzikos mėgėjų ją žino ir iš „X faktoriaus“ – 13-ajame Jungtinės Karalystės „X Faktoriaus“ sezone ji užėmė antrą vietą. Antradienį ant didžiosios „Eurovizijos“ scenos klausytojus ji mėgino sužavėti, kaip BBC pastebi, „monstrišku“ pasirodymu. Sužavėti jai pavyko – Saaros kūrinys „Monsters“ skambės finale.

3) Estijos atstovė Elina Nečajeva. „Eurovizijos“ publiką estė pakerėjo savo daina „La Forza“. Dalis konkurso žiūrovų socialiniuose tinkluose išskyrė įspūdingą operinį vokalą ir itin aukštas, „stiklus daužančias“ natas.  Estės talentą išskyrė ir anksčiau konkurse triumfavusi Conchita Wurst, tviteryje užsiminusi apie „kvapą atimantį“ pasirodymą. Be to, sunku buvo atitraukti akis nuo 52 kvadratinių metrų suknelės su atsispindinčiomis vaizdo projekcijomis.

4) Airijos atstovas Ryanas O`Shaughnessy, atlikęs dainą „Together“. Airijai šis pasirodymas įsimins visų pirma dėl to, kad šios šalies atstovai pateko į konkurso finalą pirmą kartą nuo 2013 metų. Žiūrovai socialiniuose tinkluose taip pat išskyrė, kad scenoje kartu su dainininku pasirodė du šokėjai, kurie šokiu pasakojo tarpusavio meilės istoriją.

5) Baltarusijos atlikėjas Alekseev. Dainą „Forever“ atlikęs 24 metų dainininkas „Eurovizijos“ klausytojus mėgino sužavėti romantiškais simboliais. Kai kurie internautai pažymėjo, kad neįprastos vizualizacijos (iš jo kūno „ištryško“ daugybė rožių žiedlapių) buvo šiek tiek trikdančios.

6) Justino Timberlake`o atitikmeniu Čekijoje vadinamas Mikolas Josefas. Vienu „Eurovizijos“ favoritų laikomas dainininkas jaunatvišku stiliumi, kurio vienas pagrindinių aksesuarų buvo kuprinė, ir žaismingais šokio judesiais uždegė šokti visą „Altice“ areną. Kai kurie internautai sunerimę klausinėjo – „kas slepiama jo kuprinėje??“

7) Kipro atstovės Eleni Foureiros pasirodymas. Albanijoje gimusi dainininkė, atlikusi ugningą kūrinį „Fuego“, scenoje stebino sugebėjimu visą pasirodymą šokti ir neuždusus dainuoti. Konkurso žiūrovai socialiniuose tinkluose pastebėjo, kad Eleni šokis ir išvaizda, ko gero, buvo įkvėpti žymiosios Beyonce.

Pagal naujausius lažybų kontorų duomenis, Kipras sparčiai kyla lentelės pozicijomis ir yra vienas iš favoritų.

Antrasis „Eurovizijos“ pusfinalis vyks gegužės 10-ąją, finalas – gegužės 12-ąją. Jame išgirsime ir Lietuvos atstovės Ievos Zasimauskaitės kūrinį „When We're Old“.

Kurių šalių atstovai, jūsų manymu, pateks į „Eurovizijos“ finalą ir kas taps nugalėtoju? Atsisiųskite nemokamą programėlę „Balsuok!“ ir išsakykite savo nuomonę! Tiesioginės „Eurovizijos“ transliacijos metu paspaudę TAIP arba NE, pamatysite, kaip balsavo kiti! Programėlę rasite „Google Play“ ir „App Store“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.