Veidai

2018.05.09 10:35

Į „Eurovizijos“ finalą patekusi I. Zasimauskaitė: kirba mintis apie pasirodymo detalės pakeitimą

„Jausmas patekus į „Eurovizijos“ finalą – panašus kaip nugalėjus nacionalinėje atrankoje. Nuostaba, visi aplink šurmuliavo, sakė bėk, lėk, o aš stovėjau ir sau galvojau: vau. Buvo labai ramu viduje“, – taip apie savo emocijas po sėkmingo Lietuvai pusfinalio kalbėjo atlikėja Ieva Zasimauskaitė. Ji taip pat papasakojo, kas sukosi galvoje vos atlikus pasirodymą ir apie galimus pasirodymo pakeitimus.

„Pirmos mintys nulipus nuo scenos buvo: O Dieve, kaip man sekėsi? Ar nenusidainavau? Pirmiausia klausiau Mariaus, tuomet – Akmėjos Brūzgės, Vytauto Bikaus ir galiausiai – Audriaus Giržado. Man visų jų nuomonės buvo įdomios. Pasirodymo metu užlipus ant tilto buvo tokia stipri emocija, jaučiau, kad byrės ašaros, galvojau, kaip sudainuoti paskutines eilutes. V. Bikus sakė, kad manimi labai didžiuojasi. Man tie žodžiai buvo patys svarbiausi, kuriuos norėjau išgirsti“, – savo pasirodymą pusfinalyje komentavo atlikėja.

Žiniasklaidai pastebėjus, kad pasirodymo pabaigoje scenoje nebuvo bučinio, dainininkė jį žadėjo finale. „Nebuvo bučinio. Ta emocija buvo tokia stipri. Norėjau, kad jis mane kuo greičiau paslėptų ir priglaustų savo glėby. Emocija buvo stipriausia iš visų pasirodymų, kuriuos turėjau Lietuvoje ir repeticijų metu. Galbūt bučinys bus finale“, – tikino atlikėja.

Ji atvirai pripažino, jog labai jaudinosi dėl pasirodymo pusfinalyje, o laukdama savo eilės pasiruošimo kambaryje dainavo su vyru Mariumi Kiltinavičiumi, meldėsi ir prašė stiprybės. „Negalima galvoti, kiek žmonių tave stebi, pateksi ar nepateksi į finalą. Bandžiau save įtikinti, kad esu „Žalgirio“ arenoje, namuose, turiu padaryti tai, ką dariau iki šiol“, – tikina atlikėja.

Nors džiaugiasi pati patekusi į finalą, I. Zasimauskaitė nuliūdo dėl kai kurių šalių rezultatų. „Man labai liūdna, kad nėra belgės, šveicarų, nes su jais labai susidraugavome. Gaila ir islando. Galbūt jo daina ne visai mano skonio, bet jo paties man trūks finale. Labiausiai džiaugiuosi dėl Austrijos ir Airijos, dėl jų buvau užtikrinta, kad turi patekti į finalą. Dabar, kaip asmenybė, man labai didelį įspūdį paliko Kipro atstovė. Ta daina irgi ne mano stiliaus, bet dainininkė – nuostabi. Per spaudos konferenciją apsikabinau ją gal tris kartus“, – pažymi dainininkė.

AFP/Scanpix nuotr.

Atlikėja jau žino ir artimiausių dienų planą: trečiadienį ji ketina dainuoti „Eurovizijos“ tinklaraštininkų vakarėlyje, o visą kitą dienos dalį skirti draugams ir tėvams. Ketvirtadienį atlikėja planuoja ilsėtis ir susikaupti. Tai, I. Zasimauskaitės žodžiais, yra būtina, nes pats stipriausias šios dainos raktas – ramybė.

Antradienio vakarą paaiškėjo, kad mūsų šalies atstovė pasirodys pirmojoje finalo dalyje.„Man V. Bikus sakė, kad baladės niekada nebūna pirmos, tai yra labai džiugu. Kažkodėl norėjau pasirodyti antroje dalyje, net nežinau, kodėl. Bet kai traukiau lapelį, galvojau, kad tik ištraukčiau pačią geriausią vietą. Tiesą sakant, džiaugiuosi, kad ištraukiau pirmą dalį, nes kai esi pirmojoje dalyje, mažiau jaudiniesi, pasirodyti yra lengviau. Man jau šešto pasirodymo laukti prailgo“, – atviravo dainininkė.

Laimę nacionalinėse atrankose net penkis kartus bandžiusi I. Zasimauskaitė  didžiąją „Euroviziją“ įsivaizdavo kitaip.

„Maniau, kad viskas yra labai lengva, o „Eurovizija“ yra tik tos trys minutės ant scenos ir repeticija prieš, kaip būna LRT. Bet aš neįsivaizdavau, kiek čia yra darbo, kiek savęs turi atiduoti ir kiek žmonių dirba prie šito projekto. Tai – grandiozinis šou. Tai yra neeilinė galimybė bet kuriam atlikėjui, nesvarbu, kiek yra skeptikų Lietuvoje, kurie mano, kad „Eurovizija“ yra kažkoks konkursas, kur bet kas ir bet kaip gali laimėti. Tai – visiška nesąmonė. Toje scenoje pastovėti yra šis tas ir su tokia profesionalia komanda padirbėti... Linkiu kiekvienam skeptikui kada nors atvažiuoti ir pamatyti visa tai iš arti“, – nevyniojo į vatą Lietuvos atstovė konkurse.

Antrojo pusfinalio, įvyksiančio ketvirtadienio vakarą, atlikėja ketino nežiūrėti, tačiau planai pasikeitė sužinojus konkurso rezultatus. „Ketinau nežiūrėti antrojo pusfinalio, bet man labai įdomu rezultatai, kas pateks ir su kuo susitiksiu finale, tad manau, žiūrėsiu“, – svarstė ji.

Atlikėja atvirauja, jog jai norėtųsi būti finalinės lentelės top vietose, bet pernelyg neliūdėtų ir jų neužėmusi. „Galbūt aukštos vietos norisi iš tokio ego: kaip patekusi liksiu kažkur gale? Bet mano tikslas yra pasiektas. Žinoma, noriu aukštos pozicijos, bet dar labiau noriu, kad kuo daugiau žmonių išgirstų mano dainą, juk finalą stebi dar daugiau publikos.

Tikiu stebuklais. Mano akimis ši „Eurovizija“ yra labai stipri ir man asmeniškai patinka tikrai ne viena daina, kurią įsivaizduoju laimėtoja. Nebūčiau pikta ar liūdna, kad laimėjo kažkuri daina, o ne mano“, – tikina dainininkė.

Pirmąjį pusfinalį stebėję žiūrovai matė, jog pakartojimuose yra matomas ne dainos priedainis, kaip įprastai, o pasirodymo pabaiga. Tai, anot atlikėjos, buvo iš anksto priimtas sprendimas. „Iš tiesų dar iki vakar jie rodė ne tai, o priedainį, bet ir man, ir žmonėms stipriausias dainos momentas yra ta akimirka, kai į sceną ateina Marius, susikimbame rankomis. Visiems ta emocija yra artima, visi norime tokio ryšio. Nebuvo nė vienos repeticijos, kai tuo momentu nebūčiau apsiverkusi. Atrodo, tiek kartų dainuoju ir repetuoju, bet kažkas toje akimirkoje yra. Visi siūlė rodyti priedainį, bet ne balsas šioje dainoje yra esmė, o emocija, jausmas“, – pabrėžia I. Zasimauskaitė.

Lietuvos atstovė konkurse priduria, jog dabar jai ėmė kirbėti viena mintis apie pasirodymo pakeitimą, tačiau jos dar nėra pasakiusi savo komandai. „Sugalvojau vieną dalyką, kurį norėčiau pakeisti pasirodyme, bet to dar nesakiau komandai, nes manau, kad jie man neleis to padaryti“, – intrigavo dainininkė.

I. Zasimauskaitė didžiajame „Eurovizijos“ finale pasirodys gegužės 12 d.