Naujienų srautas

Veidai2018.05.08 10:37

Antradienio vakarą – Lietuvos atstovės pasirodymas „Eurovizijos“ pusfinalyje

BNS 2018.05.08 10:37

Antradienio vakarą Lietuvos atstovė Ieva Zasimauskaitė pasirodys „Eurovizijos“ dainų konkurso pusfinalyje.  

Lisabonoje vykstančiame konkurse 24 metų dainininkė I. Zasimauskaitė Lietuvai atstovauja su lyriška daina „When We're Old“, antradienį vyksiančiame pirmajame pusfinalyje ji pasirodys šešta.

Šiame pusfinalyje ji varžysis su atlikėjais iš Šveicarijos, Suomijos, Baltarusijos, Bulgarijos, Austrijos, Albanijos, Airijos, Armėnijos, Kipro, Čekijos, Belgijos, Kroatijos, Islandijos, Azerbaidžano, Graikijos, Izraelio, Estijos ir Makedonijos.

Pirmame pusfinalyje balsuoja jame dalyvaujančių šalių bei Ispanijos, Jungtinės Karalystės ir Portugalijos žiūrovai bei komisijos.

Antrasis pusfinalis vyks ketvirtadienį. Iš abiejų pusfinalių į šeštadienį vyksiantį 63-iosios „Eurovizijos“ finalą pateks po dešimt dalyvių. Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Portugalijos, Italijos, Prancūzijos ir Vokietijos atlikėjai į konkurso finalą patenka be pusfinalio atrankos.

Šis dainų konkursas rengiamas kasmet nuo 1956 metų. Lietuva šiame konkurse debiutavo 1994 metais. Praėjusiais metais „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodžiusi Lietuvos grupė „Fusedmarc“ į dainų konkurso finalą nepateko.

Geriausias visų laikų Lietuvos pasiekimas „Eurovizijoje“ buvo šeštoji vieta – ją 2006-aisiais Graikijoje užėmė žymių Lietuvos dainininkų penketukas „LT United“ su daina „We Are The Winners“.

Kurių šalių atstovai, jūsų manymu, pateks į „Eurovizijos“ finalą ir kas taps nugalėtoju? Atsisiųskite nemokamą programėlę „Balsuok!“ ir išsakykite savo nuomonę! Tiesioginės „Eurovizijos“ transliacijos metu paspaudę TAIP arba NE, pamatysite, kaip balsavo kiti! Programėlę rasite „Google Play“ ir „App Store“

Daugiau informacijos – portale LRT.lt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi