Veidai

2018.05.07 15:50

Prancūzų „Eurovizijos“ dainą įkvėpė pabėgėlių kūdikio istorija

BNS 2018.05.07 15:50

Prancūzų popmuzikos duetas „Madame Monsieur“ tikisi, kad jų daina, kurią įkvėpė Viduržemio jūroje iš skęstančio pabėgėlių laivo išgelbėto kūdikio likimas, nepaliks abejingų kitą savaitę įvyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse.

Mercy (Mersi) – jos vardu pavadintas prancūzų kūrinys – gimė 2017 metų kovą humanitarinės pagalbos laive „Aquarius“, išgelbėjusiame mažylės motiną nigerietę, kuri iš Libijos leidosi į pavojingą kelionę jūra, ieškodama naujo gyvenimo Europoje.

Kaip paprastai, žmonių kontrabandininkams mažai rūpėjo jų gabenamas krovinys, ir vos pradėjęs kelionę pabėgėlių laivas pradėjo skęsti.

Duetas „Madame Monsieur“ – 29 metų Emilie Satt ir 35 metų Jeanas-Karlas Lucasas – kaip tik repetavo studijoje, kai išvydo ką tik gimusios Mercy nuotrauką socialiniame tinkle „Twitter“.

„Mus labai sujaudino ši istorija; norėjome tuos jausmus perteikti muzika, jie mus įkvėpė“, – sakė atlikėjai naujienų agentūrai AFP.

Vėliau, kai duetas buvo atrinktas atstovauti Prancūzijai šių metų „Eurovizijoje“ Lisabonoje, muzikantams nekilo abejonių, kad jie atliks būtent šią dainą.

„Ši daina yra apie žmogiškąsias vertybes, tokias kaip solidarumas ir tolerancija... Ji tinka „Eurovizijai“, kuri buvo sukurta tokių europietiškų vertybių kaip taika ir teisingumas propagavimui“, – kalbėjo duetas.

Balandžio pabaigoje du prancūzų radijo stoties „France Inter“ žurnalistai surado Mercy ir jos motiną Taiwo Sicilijoje, didžiausioje pabėgėlių stovykloje Europoje.

„Mums labai palengvėjo sužinojus, kad jos yra gyvos ir sveikos. Mes nuolat palaikome ryšį su joms artimiausiais žmonėmis“, – sakė J.-K. Lucasas.

Muzikantų duetas planuoja sukurti draugiją, kurį padėtų Mercy ir jos motinai. Tačiau iki konkurso ši iniciatyva atidėta vėlesniam laikui.

1977-ieji – paskutinės Prancūzijos pergalės metai

Paskutinį kartą pergalę „Eurovizijos“ konkurse Prancūzija šventė 1977 metais, kai visus pakerėjo Marie Myriam daina „L'Oiseau et L'Enfant“ (Paukštis ir vaikas).

Dabar daug vilčių dedama į „Madame Monsieur“ duetą. Lažybų punktuose jų daina užima antrą vietą tarp populiariausiųjų po Izraelio.

Atrodo, kad po to, kai sausį Prancūzijos atstovai buvo išrinkti atstovauti savo šaliai per televiziją transliuotame atrankos konkurse, žiūrovų susidomėjimas 63-ąja „Eurovizija“ išaugo.

AFP/Scanpix nuotr.

Jų dėmesį traukia ir pats duetas.

Prieš dvejus metus susituokusi ir 10 metų kartu praleidusi pora išsiskiria savo minimalistiniu skandinavišku įvaizdžiu – Emilie šviesius plaukus išryškina jos dėvimas juodas golfas, tokį patį nešioja ir Jeanas-Karlas.

Dueto įvaizdį gegužės 12 dienos konkursui kuria vienas garsiausių mados kūrėjų Jeanas Paulis Gaultier.

„Visų pirma, žmones sujaudino „Mercy“, bet galima sakyti, jog tai, kad mes esame kartu, taip pat yra vyšnaitė ant torto“, – kalbėjo dainos muzikos ir žodžių autorė E. Satt.

Tuo metu Jeanas-Karlas rūpinosi muzikos instrumentuote ir leidimu.

Praėjusį mėnesį išėjęs dueto pirmasis albumas „Vu d'ici“ (Matyti iš čia) skamba labai „popsiškai“ tačiau kartu atskleidžia, kas mus jaudino visus tuos pastaruosius metus, sakė jis.

Pavyzdžiui, dainą „22.11.2013“ įkvėpė septyniasdešimtmečių poros dviguba savižudybė. Jie pasirinko mirti kartu.

Mažiausiai 200 mln. žiūrovų auditoriją surenkanti „Eurovizija“ „mums yra didelė galimybė pristatyti savo darbą, kurios mes net nesitikėjome“, sako duetas.

Kurių šalių atstovai, jūsų manymu, pateks į „Eurovizijos“ finalą ir kas taps nugalėtoju? Atsisiųskite nemokamą programėlę „Balsuok!“ ir išsakykite savo nuomonę! Tiesioginės „Eurovizijos“ transliacijos metu paspaudę TAIP arba NE, pamatysite, kaip balsavo kiti! Programėlę rasite „Google Play“ ir „App Store“.

Daugiau informacijos – portale LRT.lt.