Veidai

2018.05.07 18:36

I. Zasimauskaitės laukia generalinės repeticijos: jaudulį išduoda nugaros skausmas

Sekmadienio vakarą ant įspūdingo mėlynojo kilimo leidusios Lietuvos atstovės „Eurovizijoje“ Ievos Zasimauskaitės šiandien laukia itin atsakinga ir sudėtinga diena. Arenoje pirmadienį leisianti atlikėja dalyvaus dviejose generalinėse repeticijose, kurių viena nulems net pusę galutinio rezultato konkurse – šį vakarą koncertą stebės ir vertins visų 43 dalyvaujančių šalių komisijos.

„Negaliu patikėti, kad atėjo ta diena. Vakar pasišnekėjome su kompozitoriumi Vytautu Bikumi. Jis sakė: Ieva, ar įsivaizduoji, kokią kelionę nuėjome? Ką tik sėdėjai mano studijoje, aš tau rodžiau dainą „When We`re Old“, o dabar esame „Eurovizijoje“, – kalbėjo I. Zasimauskaitė.

Nors tiesioginė pirmojo pusfinalio transliacija, kurią išvys kone viso pasaulio televizijos žiūrovai, įvyks tik antradienį vakare, ši diena atlikėjai taip pat labai svarbi – jos koncerto įrašą stebės 43 dalyvaujančių šalių komisijos, kurių vertinimai sudarys net pusę galutinio rezultato. „Jaudinuosi. Tai suprantu iš to, kad ėmė skaudėti nugarą ir gerklę. Bet žinau, kad kai nulipsiu nuo scenos, viskas baigsis“, – tvirtino atlikėja.

I. Zasimauskaitė pirmadienio rytą LRT.lt portalui sakė, kad dėl pasirodymo jokių klausimų nekyla, nes buvo nemažai repeticijų tiek ant scenos, tiek su kompozitoriumi V. Bikumi. Tik šiektiek jaudinasi dėl garso. „Kadangi koncertas vyksta arenoje, garsas labai atsimuša. Girdžiu garsą ir iš arenos, ir iš ausinių. Visi atlikėjai, taip pat ir aš, jaudinasi, ar tikrai suprasime, kurio garso reikia klausyti, ar pataikysime į ritmą. Bet šią baimę turiu visą gyvenimą“, – pažymėjo dainininkė.

Pirmadienio rytą atlikėjos palaikyti į Lisaboną atvyko net aštuoniolika projekto „Draugystė veža“ dalyvių.  „Kažkodėl galvojau, kad čia atvažiuos tik viena draugų pora, du žmonės, bet atvažiavo visa jų delegacija, net 18 žmonių. Jie tokie pozityvūs. Kartais gyvenime sureikšminame ne tokius svarbius dalykus, kol kiti žmonės negali vaikščioti, ar turi kitokių fizinių negalių.

Man Šveicarijos atstovė sakė: tu jaudiniesi dėl pergalės? Gal pasižiūrėk filmą apie karą arba pagalvok, kiek šiandien mirė vaikų, kiek nelaimių įvyksta aplinkui. O tu jaudiniesi dėl pergalės, dėl koncerto?“, – pasakojo atlikėja ir pridūrė, kad iš Šveicarijos dainininkės išgirdo patarimą tiesiog pasimėgauti procesu.

Nors didieji koncertai dar tik laukia, I. Zasimauskaitė jau turėjo galimybę pasimėgauti vienu įspūdingiausių „Eurovizijos“ renginių – iškilminga Mėlynojo kilimo ceremonija, kuria atidaromas visas muzikinis šou.

„Kilimas buvo labai ilgas. Šiek tiek nerimavau, kaip man pavyks tris valandas išbūti su aukštakulniais, daviau labai daug interviu, net neskaičiavau, kiek parašų išdalinau, kiek kartų pozavau nuotraukoms. Bet buvo labai smagu, nes buvau pati sau graži. Jei ne visažistė Milda Butkevičienė ir dizainerė Vida Strasevičiūtė, tikrai nebūčiau nei taip gražiai atrodžiusi, nei taip gerai besijautusi“, – pažymėjo atlikėja.

Dainininkė pripažino nuo vaikystės svajojusi eiti tokiu kilimu. „Maniau, kad dainuoti didelėje arenoje yra mano gyvenimo tikslas, o dabar visa tai atrodo kaip natūralus dalykas. Neįprasminu to kaip kažkokio tikslo. Buvo labai smagu, kad tiek daug žmonių susirinko. Žinoma, kiekvienai merginai labai smagu būti su ilga suknele, vakar jaučiausi kaip princesė. Bet man svarbiau santykiai, bendravimas, o ne kilimas. Žurnalistai buvo draugiški, išgirdau labai daug gražių atsiliepimų. Apie Lietuvą visi taip gražiai šneka. Šie metai man tikrai yra įkvėpimo metai niekuomet nesustoti muzikiniam kelyje“, – įspūdžiais dalijosi atlikėja.

Kurių šalių atstovai, jūsų manymu, pateks į „Eurovizijos“ finalą ir kas taps nugalėtoju? Atsisiųskite nemokamą programėlę „Balsuok!“ ir išsakykite savo nuomonę! Tiesioginės „Eurovizijos“ transliacijos metu paspaudę TAIP arba NE, pamatysite, kaip balsavo kiti! Programėlę rasite „Google Play“ ir „App Store“

Daugiau informacijos – portale LRT.lt.

Pirmojo pusfinalio tiesioginė transliacija, kurioje pasirodys I. Zasimauskaitė, įvyks jau gegužės 8 d.!