Veidai

2018.05.07 18:18

Kuriozas keliaujant į Lisaboną: „Draugystė veža“ dalyviui prireikė lėktuvų technikų pagalbos

Miglė Dauskurdienė, specialiai LRT.lt iš Lisabonos2018.05.07 18:18

Į Lisaboną mūsų šalies atstovės „Eurovizijoje“ Ievos Zasimauskaitės atvyko palaikyti socialinio projekto „Draugystė veža” dalyviai, tačiau kelionė į Portugaliją nebuvo tokia sklandi, kaip tikėtasi, – prireikė lėktuvų technikų pagalbos.

Projekto „Draugystė veža“ sumanytoja Žydrė Gedrimaitė portalui LRT.lt teigia, kad kelionė truko ilgiau nei parą, nes prireikė lėktuvų technikų pagalbos.

„Iš Vilniaus važiavome į Varšuvą autobusu. Tada ten laukėme apie šešias valandas, o po to važiavome į oro uostą, skridome į Faro miestą, tikėdamiesi ten pabūti dieną. Išėjo taip, kad vienam iš dalyvių prireikė veržlės vežimėliui, o niekur jos negalėjome rasti. Tada į pagalbą pasitelkėme „Ryanair“ oro linijos technikus ir jie pataisė vėžimėlį“, – pasakoja Ž. Gedrimaitė.

Kaip teigia pašnekovė, Portugalijoje besileidęs lėktuvas stipriai atsitrenkė į žemę, todėl atšoko vežimėlio veržlė, laikanti pagrindinius ratus: „Tai labai svarbi detalė, be jos negali pavažiuoti. Keturias valandas bandėme sutvarkyti, bet nieko nepavyko padaryti. Tada padėjo technikai.“

Ž. Gedrimaitė pripažįsta, kad pietiečiai į tokią situaciją žvelgia kiek kitaip, nei mums įprasta – jie nesuprato, kam remontuoti sugedusį daiktą, kai gali pasiūlyti visiškai naują vežimėlį. Tačiau neįgaliojo vežimėlis buvo kurtas pagal specialų užsakymą, todėl joks kitas pakaitalas nebūtų buvęs patogus.

Nors kelionė truko ilgiau, nei planuota, visi „Draugystė veža“ komandos nariai džiaugiasi pagaliau pasiekę tikslą ir galintys pasimėgauti šalies grožiu.

„Šiandien pirmą dieną pamatėme Portugaliją šviesoje, jau girdisi nuostabos šūksniai, kaip čia gražu, – teigia projeko įgyvendintoja. – Pabūsime čia visą savaitę, stebėsime Ievos pasirodymą.“

Su I. Zasimauskaite susitikę dalyviai domėjosi, kaip atlikėjai sekasi susitvarkyti su jauduliu, ką jau spėjo pamatyti Portugalijoje. Taip pat teiravosi, kaip atrodė jos vakaras ant Mėlynojo kilimo.

Atlikėja tvirtino, kad vakaras buvo labai smagus, tačiau išdalijusi gal šimtą interviu šiek tiek pavargo.

Susitikime netrūko ir juoko – atlikėją pamatę projekto dalyviai ėmė skanduoti „Mes laimėsim!“. I. Zasimauskaitė juokais pridūrė: „Eurovizijoje!“

Socialinis projekto „Draugystė veža“ pagrindinis tikslas – mažinti atskirtį tarp žmonių, turinčių negalią ir jos neturinčiųjų. Akcijoje dalyvauti norinčios draugų poros turėjo užpildyti anketą portale LRT.lt ir papasakoti savo draugystės istorijas, o paskui penkioms laimingosioms poroms atiteko galimybę apsilanktyti Lisabonoje ir stebėti didžiausią Europos dainų konkursą.

Atranka vyko septynias savaites, per kurias netrūko nuotykių, patirčių, naujai užsimezgusių draugysčių, įveiktų iššūkių ir naujų svajonių. Draugų poros aplankė Birštoną, Druskininkus, Pakruojį bei Šiaulius, Palangą, Anykščius, Molėtų apylinkes bei Neringos miestą. Kiekviename mieste ir miestelyje netrūko šiltai priimančių, pasakojančių, siūlančių prisidėti bei padėti.

Laimėtojų poros buvo išrinkos LRT.lt portale, kai beveik 100 tūkst. balsuotojų išsakė savo nuomonę.

Kurių šalių atstovai, jūsų manymu, pateks į „Eurovizijos“ finalą ir kas taps nugalėtoju? Atsisiųskite nemokamą programėlę „Balsuok!“ ir išsakykite savo nuomonę! Tiesioginės „Eurovizijos“ transliacijos metu paspaudę TAIP arba NE, pamatysite, kaip balsavo kiti! Programėlę rasite „Google Play“ ir „App Store“

Daugiau informacijos – portale LRT.lt.