Naujienų srautas

Veidai2018.05.05 18:30

Dukart „Euroviziją“ bandžiusi estų žvaigždė: Baltijos šalių atlikėjams trūksta tokių renginių

Laura Poldvere – Estijos muzikos pasaulio žvaigždė. Ji ne tik populiariosios muzikos ir džiazo daininkė, bet ir lektorė bei Estijos džiazo sąjungos prezidentė. O ištikimi  „Eurovizijos“ žiūrovai ją gali atsiminti iš jos pasirodymų šiame konkurse – 2017 ir 2005 metais.

„Patriukšmaukime“ - tai 2005-aisiais daryti kvietė Estijai atstovavusios grupės „Suntribe“ narės. Čia prieš 13 metų prasidėjo ir L. Poldvere kelias populiarumo link. Praėjus keleriems metams Laura ir vėl bandė laimę nacionalinėje atrankoje, tačiau dar kartą išvykti į didžiąją „Euroviziją“ pavyko tik 2017-aisiais. Tą kartą – duetu su kitu žymiu Estijos dainininku Koitu Toome. Sutapimas ar ne, bet konkursas kaip ir 2005-aisiais vyko Kijeve. Nors buvo vieni iš favorite, į finalą duetui nepavyko prasibrauti dėl komisijos balsų, be to, gali būti, kad įtakos rezultatui turėjo ir techniniai nesklandumai – pasirodymo pradžioje neveikė mikrofonas.

Pasirodymas 2017-ųjų „Eurovizijoje“, Reuters/Scanpix nuotr.

Nors dar pernai sakė, kad konkurse nebedalyvaus, dabar Laura nebe tokia kategoriška. Ji sako, kad „Eurovizija“ – platforma, kur atilikėjas gali pristatyti savo idėjas. O Baltijos šalyse, anot jos, tokių vietų dainininkams trūksta.

L. Poldvere – universali dainininkė. Nuo pat muzikinio kelio pradžios ji ištikima ir populiariajai muzikai ir džiazui.

„Nuo vaikystės galvodavau, kodėl jaučiu nostalgiją kai kuriems džiazo stiliams. Bet manau, kad viskas prasidėjo nuo „Tomo ir Džerio“ animacijos – ten jos išties daug. Vėliau pradėjau dainuoti pas mokytoją Tartu, ten išmokau džiazuoti. Iš vaikystės pamenu, kad mano dėdė turėjo labai tuo metu retą daiktą - vaizdo kamerą. Per vieną giminės susitikimą jis pradėjo filmuoti, tuomet aš tiesiog atsistojau ir pradėjau dainuoti. Nemokėjau dainos žodžių, tad pradėjau improvizuoti. Man tai daryti patinka iki šiol, daug labiau nei dainuoti iš popieriaus lapo“, – pasakoja dainininkė.

Daugiau apie tai – Luko Šniolio reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi