Veidai

2018.05.05 15:45

19 metų „Eurovizijoje“ dirbantis žurnalistas: šis konkursas tikrai nėra politika

Artėjant pirmajam šių metų „Eurovizijos“ pusfinaliui, kuriame dalyvaus ir Lietuvos atstovė Ieva Zasimauskaitė,  LRT TELEVIZIJA tęsia „Eurovizijos“ dienoraščio ciklą. LRT kalbinti svetainės eurovision.tv atstovai tikina: teiginys, kad tai – politinis konkursas, yra mitas, o esmė slypi visai kitur.

Per daugybę metų didžiausiame ir žiūrimiausiame muzikos šou pasaulyje daug kas keitėsi. 1956 metais „Eurovizijoje“ dalyvavo vos 7 šalys. Jauniausia visų laikų konkurso dalyvė –13-metė belgė Sandra Kim, 1986-aisiais atlikusi kūrinį „J'aime la Vie“. Vyriausias ant „Eurovizijos“ scenos lipęs atlikėjas – 95 metų šveicaras Emilis Ramsaueras.

Per visą konkurso istoriją jame skambėjo daugiau nei 1,5 tūkst dainų. Visas jas išklausyti truktų 72 valandas, t. y. tris paras.

„Euroviziją“ yra laimėjusios 28 solistės moterys ir tik 7 solistai vyrai.

Vienas populiauriausių mitų apie „Euroviziją“, kad tai – politinis konkursas. Anot eurovision.tv žurnalisto Jano Demulderio, tai – toli nuo tiesos.

„Jei tai būtų politinis konkursas, kiekvienais metais laimėtų ta pati šalis. Tai netiesa. Aš dirbu čia 19 metų ir tik į Švediją važiavau gal du ar tris kartus per tą laikotarpį. Tai tikrai nėra politika. Draugystė – taip“ , – LRT sako žurnalistas.

Šiais metais pirmąkart konkurso renginį ves tik moterys. Jų bus keturios.

Daugiau apie tai – LRT žurnalistų reportaže.