Naujienų srautas

Veidai2018.05.07 10:01

I. Zasimauskaitė per „Eurovizijos“ atidarymą: nežinau, ar laimėsiu, bet tikiu stebuklu

Oficialus jau 63-iosios „Eurovizijos“ konkursas prasidėjo – įprastą raudonojo kilimo ceremoniją keitė mėlynasis kilimas, kuriuo šį vakarą žengė visų 43 šalių atstovai. 

Težo upės saulėtoje pakrantėje keturi vedėjai – Claudia Semendo, Ines Lopes Goncalves, Pedro Grangeris ir Pedro Penimas – pradėjo mėlynojo kilimo ceremoniją sveikindamiesi su didžiojo „Eurovizijos“ konkurso vedėjomis. Keturių šimtų metrų ilgio kilimu žengė net 43 šalių delegacijos, jas kalbino penki tūkstančiai žurnalistų, o visą ceremoniją stebėjo keturi šimtai fanų.

Ievai Zasimauskaitei žengus ant kilimo kartu su prodiuseriu Audriumi Giržadu viena iš renginio vedėjų pripažino, kad atlikėjos vardą visada labai smagu ištarti. I. Zasimauskaitė kaip visada dalijosi gera nuotaika ir šypsenomis.

„Jaučiuosi puikiai. Nežinau, kas laimės Euroviziją, bet mano pačios favoritė yra ispanų daina, šios dainos galiu klausytis šimtus kartus“, – teigė I. Zasimauskaitė.

Dainininkė tikina, kad senatvę, kurią apdainuoja eurovizinėje dainoje „When We`re Old“ įsivaizduoja su vyru Mariumi, vaikais, šunimis ir katėmis. I. Zasimauskaitė atskleidė, kad ji norėtų pasenti Lisabonoje.

Vedėjai teiravosi, ar buvo sunku įtikinti vyrą Marių lipti kartu į sceną. „Tai yra mano pasirodymo vinis. Jis tikrai yra mano vyras, o ne aktorius, todėl tai ir yra taip svarbu“, – tikino I. Zasimauskaitė.

Vedėjai taip pat klausė, ar mūsų atstovei, kuri pagarsėjo sveiku gyvenimo būdu, nesunku prisitaikyti per šį intensyvų darbo ir vakarėlių periodą.

„Aš nerūkau ir negeriu, tai man atnešė džiaugsmą, todėl net ir per vakarėlius elgiuosi taip pat. Atsigaivinu „Sprite“, – juokėsi I. Zasimauskaitė.

Atlikėja tikino, kad negalvojo apie laimėjimą, bet būtų nuostabu, jei galėtų atnešti sėkmę savo šaliai.

Mėlynuoju kilimu žengė ir numanomi „Eurovizijos“ laimėtojai

„Eurovizijos“ favoritė Natta iš Izraelio konkurso atidarymui pasirinko pasirodyti apsivilkusi vestuvine suknele. Ji tikino, kad gyvenimui turime per mažai laiko, todėl reikia nebijoti eksperimentuoti ir būti įkvėptiems keistų dalykų: „Visiems nori teikti kuo daugiau džiaugsmo, todėl nebijau pasirodyti neįprastai.“

Vedėjas teiravosi, kaip atlikėja jaučiasi dėl jai labai palankių lažybų punktų rezultatų, pagal kuriuos jai skiriama pirma vieta konkurse.

„Su delegacija dirbam labai sunkiai, nemiegam. Mes labai norime, kad „Eurovizija“ kitais metais vyktų Izraelyje ir visi galėtų pamatyti, kokia mūsų šalis šilta, spalvota ir jauki. Labai noriu laimėti“, – tikino atlikėja.

Paklausta apie dainoje siunčiamą žinutę, dainininkė atskleidė, kad ši daina skirta ne tik pažemintoms, įžeistoms moterims, bet ir visiems, kurie buvo išduoti. „Ši daina – padrąsinimui. Gyvename per daug trumpai, tai kodėl gi nebūti laimingiausiems, kokie tik galime būti“, – svarstė Izraelio atstovė Natta.

Kitas šių metų konkurso favoritas, Čekijos atstovas Mikolas Josefas, visai neseniai per repeticiją patyręs traumą, spindėjo džiaugsmu ir energija: „Jaučiuosi puikiai, sveikata pasitaisė, tad dabar laikas nusišypsoti ir pavaryti.

Ceremonijos vedėjai prašė čeko parodyti, ką turi savo kuprinėje, su kuria atėjo net ir ant mėlynojo kilimo, tačiau intriga liko neatskleista. „Renginio pabaigoje parodysiu, kas viduje. Ten yra tik vienas daiktas, bet reikia palaukti“, – paslaptį išlaikė M. Josefas.

Anot dainininko, jo ir komandos pagrindinis tikslas – pasimėgauti buvimu čia, nesvarbu, koks bus rezultatas. 

Estijos atstovė Elina Nečajeva atskleidė, kad „Eurovizijoje“ dėvės suknelę, kuri užima 52 kvadratinius metrus, o daina „La Forza“ buvo specialiai sukurta jos balsui, kuris gali pasiekti aukščiausią natą iš visų konkurso atlikėjų.

Prancūzijos atlikėjai „Madame Monsieur“ yra vienintelė pora ne tik ant scenos, bet ir gyvenime. Vedėjos paklausti, ar geriau užimti pirmą vietą ir išsiskirti, ar užimti paskutinę, bet išlikti kartu, pora nesuglumo: „Aišku, kad liktume kartu, bet į konkursą sugrįžtume kitais metais su nauja daina.“

Norvegijos atstovas Alexanderis Rybakas, 2009 m. jau kartą laimėjęs „Euroviziją“, tikino dėl to jaučiantis spaudimą, tačiau jau seniai yra labai didelis „Eurovizijos“ gerbėjas, tad sudalyvauti čia dar kartą – tikra svajonė: „Šiame konkurse galima išgirsti tiek skirtingų žanrų ir visi pasirodymai tokie įvairūs. Mano paties mėgstamiausi visų laikų pasirodymai – ir Portugalijos laimėtojo Salvadoro Sobralio, ir močiutės iš Rusijos, kurios atliko dainą „Party for Everybody“.

Po vienerių metų pertraukos į konkursą sugrįžo ir Rusija, kuriai atstovaus Julia Samoylova. Atlikėja atskleidė, kad viena didžiausių jos svajonių buvo pamatyti vandenyną ir yra labai dėkinga, kad tai galėjo padaryti būtent Portugalijoje.

Nuo 2009 m. „Eurovizijos“ dainų konkursas oficialią pradžią minėdavo per raudonojo kilimo ceremoniją, tačiau šių metų organizatoriai nusprendė pakeisti tradiciją ir patiesti mėlynąjį kilimą – pagal šios „Eurovizijos“ tematiką, kuri siejama su vandenynu ir uostu.

Atidarymo ceremonija vyko Težo upės, įtekančios į Atlanto vandenyną, pakrantėje, šalia Lisabonos menų, architektūros ir technologijų muziejaus. Be to, konkurso šūkis, kviečiantis susiburti prie vandenyno pakrantės, kaip tik ir yra „All Aboard“ („Visi į laivą“).

Trys iš keturių iškilmingos ceremonijos vedėjų yra kilę iš Lisabonos – žinoma portugalų aktorė Claudia Semedo, pokalbių laidų vedėja Ines Lopes Goncalves, „Eurovizijos“ komentatorius Pedro Grangeris ir Pedro Penimas, teatro režisierius, gimęs netoli Lisabonos esančiame Sesimbros kurorte.

Primename, kad I. Zasimauskaitė pirmą kartą scenoje pasirodys šešta gegužės 8-ąją, per pirmąjį konkurso pusfinalį. Jeigu lietuvei pasiseks patekti tarp dešimties geriausiųjų, antrasis jos pasirodymas bus per „Eurovizijos“ konkurso finalą, gegužės 12-ąją. Abu „Eurovizijos“ pusfinalius ir finalą tiesiogiai transliuos LRT.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi