Veidai

2018.05.03 09:22

Islandijos atstovas apie I. Zasimauskaitę: iškart supratau, kad tai – „ta“ daina

Miglė Dauskurdienė, specialiai LRT.t iš Lisabonos2018.05.03 09:22

Drauge su Ieva Zasimauskate pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodysiantis Islandijos atstovas Ari Olafssonas neslepia, jog lietuvaitė, atliksianti dainą „When We`re Old“, yra viena jo favoričių šiųmečiame konkurse. Nacionalinėje Lietuvos atrankoje susipažinę ir po pertraukos Lisabonoje susitikę dainininkai apie varžymąsi dėl kelialapio į didįjį konkurso finalą kol kas negalvoja ir vienas kitam negaili gražių žodžių.

„Turiu daug favoritų „Eurovizijoje“, Ieva – viena iš jų. Įdomu, kad į Lietuvos nacionalinės atrankos finalą atvykau praėjus vos savaitei nuo savo pergalės Islandijos atrankoje. Ten mes pirmą kartą ir susitikome. Tuomet pasakiau Ievai, kad skrisdamas lėktuvu klausiausi Lietuvos finalininkų dainų. Ievos dainą išgirdau paskutinę, ir iškart supratau, kad tai – „ta“ daina. Ji iškart man patiko“, – pasakoja ekskursijoje po Lisaboną kartu su Lietuvos delegacija dalyvavęs islandas.

A. Olafssono nuomone, šiųmetė Lietuvos atstovė gali pasigirti ne tik puikia Vytauto Bikaus parašyta konkursine daina, bet ir talentu. „Dabar, kai kalbamės, Ieva yra šalia manęs, nenoriu jos priversti pasijausti nepatogiai, bet ji turi ypatingą balso savybę – neįprastą šiltumą, kai jos klausaisi, pajunti dainos grožį, ji iškart tave patraukia. Būtent jos balsas padeda atskleisti dainos grožį“, – įsitikinęs atlikėjas.

Islandas priduria, jog „Eurovizija“ labai populiari jo gimtojoje šalyje, ir dažniausiai ją stebi šeimomis. „Euroviziją“ rodo gana ankstyvu metu mūsų šalyje, tad konkursą stebi šeimos. Turime tradiciją rengti „Eurovizijos“ stebėjimo vakarėlius, kai susitinka kelios šeimos ir žiūri konkursą. Būna labai smagu“, – pasakoja dainininkas.

Atlikėjas tvirtina labai besidžiaugiantis galimybe dalyvauti didžiausiame muzikiniame šou. „Eurovizija“ yra didžiausia platforma muzikos atstovams, ir pažintys, kurias užmezgi ruošdamasis ir dalyvaudamas konkurse, tikriausiai yra ryšiai visam gyvenimui. Jaučiuosi labai laimingas būdamas čia. Tikriausiai esu laimingiausias vaikinas Islandijoje“, – kalba A. Olafssonas ir priduria, jog pirmoji repeticija praėjo puikiai ir jis, kaip ir I. Zasimauskaitė, nekantrauja sugrįžti į areną.

Plačiau apie įspūdžius iš Lisabonos – įraše.

LRT.lt portalas primena, jog „Eurovizijos“ dainų konkursas vyks gegužės 8, 10 ir 12 d. Lisabonoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.