Veidai

2018.04.29 21:30

I. Zasimauskaitė pasimatavo eurovizinę Lisabonos sceną

Miglė Dauskurdienė, specialiai LRT.lt iš Lisabonos2018.04.29 21:30

Sekmadienio popietę „Eurovizijos“ dalyvė Ieva Zasimauskaitė atvyko į Lisabonos areną ir pirmą kartą užlipo ant didžiosios konkursinės scenos, kur įvyko pirmoji pasirodymo repeticija. 

Prieš lipdama ant eurovizinės scenos, I. Zasimauskaitė neslėpė jaudulio. Atlikėjai svarbiausias šios repeticijos tikslas – pasitikrinti garsą. „Prieš važiuodama į areną jaučiu nemažą baimę, o kai bijau, pradedu labai daug juoktis. Bet džiaugiuosi, kad aplinkiniai man padeda susitvarkyti su emocijomis, nes atlikdama dainą turiu būti rami, o ne įsibaiminusi. Jaudinuosi dėl garso, bet gerai, kad mane į garso patikrą lydės dainos autorius Vytautas Bikus – jis padės susikalbėti, nes puikiai žino specifinius muzikinius terminus anglų kalba“, – prieš kelionę į areną kalbėjo dainininkė.

Prieš pirmą repeticiją nerimavo ir televizijos režisierius Povilas Varvuolis. Tačiau, anot jo, tai – visiškai normalu: pirmoji repeticija visuomet yra didžiulis stresas komandai, nes tvyro nežinia, kaip pasirodymas atrodys didžiojoje scenoje.

Pasak režisieriaus, pasirodymas didžiojoje „Eurovizijoje“ kardinaliai nesikeis nuo to, kas buvo parodyta Lietuvoje nacionalinės atrankos finalo metu. „Kisti gali tik detalės. Vienas dalykas, kuris nulems kitokį vaizdą, yra šviesų kiekis scenoje: čia jų bus itin daug. Matyt, tai turėtų atstoti LED ekranus, kurių organizatoriai atsisakė“, – LRT.lt pasakojo P. Varvuolis.

Jis pridūrė, kad optimistiškai nuteikia I. Zasimauskaitės ryžtas dėl pasirodymo dirbti neskaičiuojant jėgų: „Jai patinka tai, ką ji daro, dėl to nekyla abejonių, kad reginys scenoje bus kokybiškas.“

Garso patikros repeticijoje dalyvavęs V. Bikus tvirtino, jog didesnių pastabų garso režisierių komandai jis neturėjo, o ir jų darbas užkulisiuose jam pasirodė labai profesionalus.

„Pirmą kartą matau garso patikrą, kuri vyksta studijoje, nors koncertuojama bus arenoje. Bet iš esmės darbas vyksta labai profesionaliai. Ši patikra buvo skirta tik užfiksuoti, kaip garsą girdi atlikėjai, Ieva ir Akmėja. Žiūrovams ir klausytojams tai neturės jokios įtakos. „Eurovizijos“ profesionalai labai geranoriškai atsižvelgė į mūsų pastabas. Kol kas viskas atrodo gerai, nors, žinoma, užlipus ant arenos scenos garsas truputį pasikeičia dėl natūralių aplinkybių, didelės patalpos“, – kalbėjo kompozitorius.

Idealaus rezultato pirmoje repeticijoje tikėtis neverta

P. Varvuolio žodžius po repeticijos patvirtino Lietuvos eurovizinės delegacijos vadovas Audrius Giržadas. Anot jo, pirmoji repeticija visiems atlikėjams ir jų komandoms yra jaudinantis momentas.

„Jaudinosi  visi – ir Ieva, ir jos vyras Marius. Staiga visi pamatė pasirodymą kitu kampu, atsiranda naujų pageidavimų ir pastabų. Atrodo, kad garsas skamba kitaip, šviesos šviečia kitaip“, – pasakoja A. Giržadas.

Anot „Eurovizijos“ delegacijos vadovo, emocijų tikrai netrūksta, neramu, kad kažko nespės ar neišeis sutarti su „Eurovizijos“ technikais: „Turėjome tris repeticijos dublius. Tada peržiūrų kambaryje žiūrime paskutinį dublį ir kalbamės su komanda žmonių, kuriuos vadiname „patrankų mėsa“. 

Jie yra tie, kurie sugeria pirmąsias atlikėjų ir delegacijų emocijas po repeticijos.Repeticijos vaizdas sukamas kas sekundę – vyksta labai detalus pasirodymo aptarimas, kalbame apie garso ir vaizdo kokybę, galimus pokyčius.“

A. Giržadas pripažįsta, kad visa komanda labai nekantriai laukia antros repeticijos, per kurią galės pamatyti, ar buvo atsižvelgta į pastabas.

Didžiojoje scenoje kelis kartus konkursinę dainą atlikusi I. Zasimauskaitė repeticija liko patenkinta. „Labai geras garsas, puiki komanda, dirbanti užkulisiuose“, – įspūdžiais dalijosi atlikėja.

Pirmosios repeticijos vaizdo įrašą galite pamatyti čia:

I. Zasimauskaitės įspūdžiai po pirmosios repeticijos:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt