Veidai

2018.04.23 15:37

Popiežiaus vardo dienos proga Romos nepasiturintieji vaišinami ledais

ELTA2018.04.23 15:37

Popiežius Pranciškus pirmadienį savo vardo dienos proga kelis tūkstančius labiausiai nepasiturinčių Romos gyventojų pavaišino ledais. Taip pontifikas dar kartą atkreipė visuomenės dėmesį į pačius pažeidžiamiausius žmones.

Popiežius Pranciškus, kurio tikrasis vardas – Jorgė (Jurgis) Mario Bergoglio, Šv. Jurgio dieną, arba Jurgines, nori švęsti kartu „su labiausiai skurstančiais ir namų neturinčiais Romos gyventojais“, sakoma Vatikano pranešime.

„Todėl tiems, kurie kasdien lankosi labdaros valgyklose ir prieglaudose, bus išdalyta trys tūkstančiai porcijų ledų“, – priduriama pranešime.

Šiuo metu tokios vaišės – ypač vertinamos, nes Romoje pastarąją savaitę vyravo itin vasariški orai.

Argentinietis pontifikas, rūpestį vargšais pavertęs viena svarbiausių savo popiežiavimo temų, stengiasi pasinaudoti ypatingomis progomis, kad atkreiptų visuomenės dėmesį į sunkioje padėtyje atsidūrusius žmones.

2014-aisiais popiežius savo 78-ąjį gimtadienį paminėjo skurstantiesiems išdalydamas kelis šimtus miegmaišių.

Tuo metu 2016-aisiais, švęsdamas 80-ąjį gimtadienį, pontifikas pasikvietė pusryčių aštuonis benamius žmones. Per pusryčius, be kita ko, buvo vaišinamasi ir iš popiežiaus gimtosios Argentinos atgabentais pyragaičiais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt