Naujienų srautas

Veidai2015.09.08 13:45

Dešimčiai smėlio skulptūrų sunaudojo apie 100 tonų smėlio

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Penktadienio vidurdienį Palangoje duris atvers smėlio skulptūrų parkas-muziejus. Dešimt nuo metro iki trijų metrų aukščio iš smėlio nulipdytų animacinių filmų herojų sukūrė menininkas Andrius Petkus.

Penktadienio vidurdienį Palangoje duris atvers smėlio skulptūrų parkas-muziejus. Dešimt nuo metro iki trijų metrų aukščio iš smėlio nulipdytų animacinių filmų herojų sukūrė menininkas Andrius Petkus.

Pasak A. Petkaus, kurti būtent animacijos filmukų herojus nuspręsta ne atsitiktinai – ši tema artima visokio amžiaus žmonėms. „Apsilankę smėlio skulptūrų parke, lankytojai išvys tiek Holivudo filmų, tiek senosios animacijos herojus, tad „pažįstamų“ sutiks kiekvienas“, – sakė A. Petkus.

Apsilankiusieji šiame parke-muziejuje išvys ne tik galutinį rezultatą – įspūdingus kūrinius iš smėlio, bet ir patį kūrybos procesą. Autorius visą vasarą planuoja kurti naujas ar atnaujinti jau esančias skulptūras. „Stebėti kūrybos procesą ne mažiau įdomu, nei grožėtis jau sukurtais vaizdais“, – teigė A. Petkus.

Norintieji taip pat galės patys išmėginti kūrybos procesą – prie specialiai šiam tikslui sustatytų stalų bus galima pabandyti savo rankomis sukurti meno šedevrą.

Smėlio skulptūrų parkas uždaroje erdvėje – naujiena ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Parko įkūrėjas planuoja, kad jo ekspozicija veiks apskritus metus. Tad A. Petkaus kūriniais galės pasigrožėti ne tik vasarotojai, bet ir atvykusieji į Palangą sutikti Kalėdų ar Naujųjų Metų.

A. Petkus kūryba iš smėlio užsiima jau septintus metus. Žinomas menininkas yra daugelio tarptautinių festivalių prizininkas bei nugalėtojas.

Smėlis skulptūrų parkui atvežtas iš vieno Žemaitijos karjero, nes birus pajūrio smėlis lipdymo procesui netinkamas. Iš viso, kuriant dešimt smėlio skulptūrų, jo sunaudota maždaug 100 tonų.

Parkas-muziejus veiks kasdien nuo 10 val. iki 22 val., įėjimas mokamas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi