Veidai

2018.04.17 15:23

Lenkai siūlo pasivažinėti šimtamečiu garvežiu

Nors anglimi varomus traukinius su garo varikliais galima išvysti muziejuose, vienas Lenkijos miestas tokią atrakciją siūlo išbandyti gyvai – vaizdingu kalnų maršrutu pasivažinėti beveik šimto metų senumo garvežiu.

Dar 1920 m. pagamintas garvežys kursuoja kalnų keliais iš Beskidų Suchos iki Žyveco, todėl turistai turi galimybę pasimėgauti gražiais vaizdais, susipažinti su istorine transporto priemone.  

„Ratai yra visiškai restauruoti ir tinkami važiuoti. Unikalūs garo vagonai yra vienetiniai ne tik Lenkijoje, bet ir visoje Europoje bei pasaulyje“, – tikina kelionių traukiniais entuziastas Kamilas Filipowskis.

Tiesa, šio traukinio išlaikymas nepigus – jam važiuoti reikalingos tonos anglių, o traukinio garo varikliui – didelio kiekio vandens. Per vieną maršrutą traukinys sunaudoja 20 kubinių metrų vandens. Mašinistas, kuris yra ir traukinių muziejaus darbuotojas, sako, kad didžiausia problema, jog tokios infrastruktūros, kuri tiektų vandenį į garo sistemą, jau nebeegzistuoja.

„Šiandien sunaudosime tiek pat anglių, kiek užtektų dviem vidutinio dydžio namams apšildyti visai žiemai. Vidutiniškai žiemos sezonu namams sunaudojama apie 3–4 tonas, o mes tiek sunaudosime per 9 traukinio kursavimo valandas“, – skaičiuoja traukinio mašinistas Maciejus Panasiewiczius.

„Tai lavina tiek vaikus, tiek suaugusiuosius – ne tik parodo, kaip pasikeitė pasaulis, bet ir moko apie laikotarpį, kuris yra mūsų istorijos dalis“, – nuomone dalijasi traukinio keleivis Michalas Szczesny. 

Kelionių traukiniais entuziastai sako, kad tai išties unikali transporto priemonė, nes tokie traukiniai jau išnyko – buvo pakeisti elektriniais arba dyzeliniai varikliais.