Veidai

2018.04.11 14:01

Pajūryje lietuviai įkūrė autentišką Šiaurės Amerikos indėnų kaimą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.04.11 14:01

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ skiltis „Jaukūs namai“ šįkart kviečia nukeliauti į kaimą, bet labai netradicinį. Į autentišką Šiaurės Amerikos indėnų kaimą, įkurtą Lietuvoje, pajūryje – Klaipėdos rajone. Klaipėdiečių Timinskų šeima, persikėlusi į gamtą, savo gyvenimą pakeitė iš esmės.

Kol kas čia, kur apsistoję Timinskai, – ramu. Po pernykščio potvynio - žemė prigėrusi vandens, o jos šeimininkai atidžiu žvilgsniu tyrinėja valdas - Danės upės apsuptą slėnį. Prieš keliolika metų klaipėdiečių šeima namus uostamiestyje iškeitė į vietą, kur tuomet tebuvo apleistos pievos šalia Kretingalės.

Atėjo laikas pasisodinti savo obelis ir kurti savo erdvę – paprastai paaiškina šeimos galva – Mindaugas, nuo pat pirmųjų žingsnių pajutęs – čia gyventi bus gera.

Ką svajoji, ką užsitarnauji, tą ir turi – sako Mindaugo žmona Jurgita, nuo mažens mėgusi būti gamtoje, o, gimus pirmajam, vaikystėje dažnai sirgusiam sūnui, ėmusi domėtis natūralesniais gydymo metodais, tokiais kaip vaistažolės ir ajurveda.

Danės upės slėnyje šeima kūrėsi padedama draugų ir giminių – ir šiandien sako esantys dėkingi už prie talkų prisidedančias artimųjų rankas.

Gamtos erdvėje, pasak Timinskų, atsivėrė ir erdvė kūrybai. Šalia svajonių apie tolimesnį gyvenimą ir šeimos puoselėjimą gimė vizija čia įkurti autentišką indėnų kaimą, tarsi perkeltą iš šiaurės Amerikos prerijų.

Daugiau apie tai – Ievos Žigaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt