Naujienų srautas

Veidai2018.04.10 20:54

D. Trumpas ir Th. May nepakviesti į karališkąsias vestuves

BNS 2018.04.10 20:54

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir britų premjerė Theresa May nebuvo pakviesti į Didžiosios Britanijos princo Harry ir amerikiečių aktorės Meghan Markle vestuves, antradienį pranešė Jungtinės Karalystės žiniasklaida.

„Buvo nuspręsta, kad oficialus politikos lyderių – tiek britų, tiek tarptautinių – sąrašas nėra būtinas princo Harry ir panelės Markle vestuvėms“, – naujienų agentūrai AFP sakė Kensingtono rūmų (oficialiosios princo rezidencijos) atstovas.

Buvęs JK premjeras Davidas Cameronas buvo pakviestas į 2011 metais įvykusias Harry brolio princo Williamo vestuves. Pastarasis yra antras asmuo eilėje į sostą po jo tėvo princo Charleso.

Dėl princo Harry užimamos vietos tarp paveldėtojų jo vestuvės turi mažiau politinės reikšmės, tad vietoj politinių veikėjų pora pakvietė į ceremoniją su jaunimu dirbančių žmonių ir karo veteranų.

Harry yra penktas asmuo paveldėjimo eilėje ir greitai atsidurs šeštoje vietoje, vėliau šį mėnesį, kaip prognozuojama, Williamo žmonai Kate pagimdžius savo trečiąją atžalą.

Kensingtono rūmai taip pat antradienį pranešė, kad į Vindzoro pilį bus pakviesta 2 640 žmonių. Pilies teritorijoje esančioje Šv. Jurgio koplyčioje pora susituoks gegužės 19 dieną.

1 200 šių svečių iš visų šalies kampelių išrinko karališkieji pareigūnai, o likusieji bus visuomenės nariai bei porą pažįstantys labdaros organizacijų atstovai.

Tarp pakviestųjų taip pat yra 30 metų Philipas Gillespie – per sprogimą Afganistane netekęs dešinės kojos karo veteranas, dalyvavęs princo Harry įkurtose „Invictus Games“ žaidynėse, skirtose sužeistiems kariams.

Dar viena viešnia bus 34 metų Rosie Ginday, įkūrusi labdaros organizaciją „Miss Macaroon“, apmokančią ir įdarbinančią nepasiturinčius Birmingamo jaunuolius kulinarijos srityje.

Svečių sąraše taip pat yra 12-metė Amelia Thompson – pernai įvykusio teroro išpuolio vienoje Mančesterio arenoje liudininkė. Tąsyk žuvo 23 koncerto lankytojų ir buvo sužeisti šimtai žmonių.

Pakviestieji galės stebėti jaunikio, nuotakos ir svečių atvykimą į koplyčią bei pasigrožėti karietų procesija, po ceremonijos išvyksiančia iš pilies.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą