Veidai

2018.04.11 09:55

Seniausio pasaulyje vyru pripažinto 112 m. japono paslaptis – saldainiai ir karštos vonios

BNS 2018.04.11 09:55

Japonijoje gyvenantis 112 metų Masazo Nonaka antradienį buvo pripažintas seniausiu pasaulyje tebegyvenančiu vyru, o artimieji teigia, kad jo ilgaamžiškumo paslaptimis įvardija saldainius ir karštas vonias.

M. Nonaka gimė 1905 metų liepos 25 dieną – vos keli mėnesiai prieš Albertui Einsteinui paskelbiant savo garsiąją reliatyvumo teoriją.

Guinnesso pasaulio rekordų knygą tvarkanti organizacija japonui įteikė sertifikatą jo namuose, esančiuose šalies šiaurinėje saloje Hokaide.

Rekordininkas gyvena kartu su savo šeimos nariais, vadovaujančiais šalia karštųjų versmių pastatytam viešbučiui.

„Jis juda tik neįgaliojo vežimėlyje, tačiau jo sveikatos būklė gera“, – sakė jo anūkė Yuko Nonaka.

„Jis labai mėgsta visokiausius saldainius – tiek japoniškus, tiek vakarietiškus, – naujienų agentūrai AFP sakė moteris. – Jis kasdien skaito laikraščius ir dažnai maudosi karštosiose versmėse.“

Masazo turi seserį ir septynis brolius, gyvenančius netoliese esančiame Hokaido miestelyje Ašiore.

1931 metais jis vedė savo žmoną Hatsuno ir susilaukė su ja penkių vaikų, nurodė Guinnesso rekordų knyga.

M. Nonaka buvo oficialiai pripažintas seniausiu pasaulyje vyru, vasarį mirus 113 metų ispanui Francisco Nunezui Oliverai, pranešė organizacija.

Guinnesso rekordų knygos redaktoriai šiuo metu ieško pretendentų į seniausio pasaulyje tebegyvenančio žmogaus titulą, kadangi nė vienas nebuvo pripažintas jo savininku nuo pernai, kai būdama 117 metų mirė Jamaikos gyventoja Violet Brown.

Japonija pasižymi gyventojų ilgaamžiškumu, tad šioje valstybėje jau ne vienas žmogus yra pelnęs seniausio planetos gyventojo titulą. tarp jų buvo Jiroemonas Kimura, miręs 2013-ųjų birželį, būdamas 116 metų.

Pernai Japonijos vyriausybė pranešė, kad šalyje gyvena apie 68 tūkst. vyresnių nei 100 metų amžiaus žmonių.