Veidai

2018.04.09 10:43

Festivalis „Vidur girių 2018“ kviečia pavasarį švęsti Dzūkijos gamtoje

LRT.lt 2018.04.09 10:43

Paskutinį balandžio savaitgalį Dzūkijoje vyks festivalis gamtoje „Vidur girių“. Gamtininkų teigimu, festivalio dienos programa šiemet atlieps įvairiausių lankytojų poreikius, dalyviai galės rinktis iš keleto vienu metu vykstančių veiklų.

Nepamirštama naktis paraistėje, su laužo spragsėjimu susiliejančios vietinių dzūkų istorijos, bundančios gamtos koncertas, trimituojančių gervių solo, specialios veiklos visai šeimai ir mažiesiems gamtininkams, asmeninės patirtys gamtoje ir visos Dzūkijos gėrybės – grikinė babka, pyragaiciai, dzūkiška šnekta… Visa tai pranešime žiniasklaidai žada festivalio organizatoriai.

„Šiuo gamtos festivaliu norime pakviesti žmones švęsti pavasarį, kokybiškai praleisti laiką bundančios gamtos apsuptyje, pailsėti nuo miesto triukšmo, pamiršti asmenukes ar susirašinėjimus socialiniuose tinkluose, atsipalaiduoti, būti čia ir dabar, patirti gamtos grožį, susipažinti su ja per asmenį išgyvenimą“ – pranešime sako vienas iš organizatorių, Dzūkijos nacionalinio parko gamtininkas Mindaugas Lapelė.

Jį papildo renginio koordinatorė, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Grinienė: „Kaip ir kasmet, neapsieisime be nakvynės gamtoje ir pagrindinių šventės įžymybių – gervių. Visgi, šiemet bandysime patyrimą sustiprinti – bursimės vienoje didelėje stovyklavietėje, kartu vakarosime, budinsimės iš miegų, ir dar prieš saulėtekį lydint gamtininkams grupelėmis pajudėsime link Čepkelių raisto gervių ir kitų raisto gyventojų klausyti.“

Ieškantiems aktyvių pramogų, organizatoriai siūlys dalyvauti paukščių pažinimo išvykose, žygyje į Meškos šikną, žoliauti, keliauti dviračiais, o norintiems išbandyti kažką unikalaus – molio degustaciją. Vaikai bus kviečiami pasitelkti savo kūrybiškumą ir išmonę iš natūralių medžiagų gaminant karūnas, paukščiukus, gamtos knygas, ieškant aplink esančių gamtos turtų. Mažiausiems gamtininkams taip pat bus siūloma sudalyvauti skraidymo pamokose, gervių lobio paieškoje. Gerą nuotaiką suteiks geros būsenos generatorius, o ieškantys praktinio pritaikomumo galės išmokti titnagu įkurti ugnį ar išsidrožti šaukštą. Viso festivalio metu veiks gervių paštas, vietos ūkininkų ir amatininkų turgelis. Norintieji ekstremalių potyrių galės nakvoti palapinėse, o siekiantys patogumų – rinktis netoliese esančias sodybas.

Nors pagrindinė festivalio programa prasideda šeštadienį (balandžio 28 d.) 11 val., festivalio svečiai kviečiami į Dzūkiją atvykti jau penktadienio vakare. Šilinių dzūkai parengė specialią ilgąją festivalio programą.

Festivalio pagrindinė programa prasideda balandžio 28 d. 11 val. prie Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centro Marcinkonyse (Miškininkų g. 61, Marcinkonių k., Varėnos r.). Į festivalį organizatoriai ragina vykti atsakingai – rinktis traukinį, autobusą ar dviratį. Taip pat būtina registracija į festivalį.