Veidai

2018.04.07 22:33

Stambule sugedęs krovininis laivas įsirėžė į istorinį pastatą Bosforo krantinėje

BNS2018.04.07 22:33

Stambule Bosforo sąsiauriu plaukęs sausakrūvis laivas šeštadienį dėl techninio gedimo įsirėžė į vieną istorinę krantinės vilą ir padarė statiniui didelės žalos.

Su Maltos vėliava plaukiojantis 225 metrų ilgio laivas „Vitaspirit“ tapo nevaldomas ir pirmagaliu rėžėsi į trijų aukštų raudoną pastatą, esantį po vienu iš Bosforo tiltų, sakoma žiniasklaidos pranešimuose. Televizijos reportažuose matyti, kad įgriuvo statinio stogas ir viršutiniai aukštai, taip pat apgadinti pamatai.

Tokios krantinės vilos, turkiškai vadinamos „yali“, yra vieni brangiausių ir istoriškai vertingiausių nekilnojamojo turto objektų palei sąsiaurį, kertantį Stambulą ir atskiriantį Europą nuo Azijos.

Laivybos naujienų agentūra „Deniz Haber“ nurodė, kad laivas tapo nevaldomas dėl techninio gedimo, bet daugiau detalių nepateikė.

„Vitaspirit“ buvo nutemptas nuo vilos, bet laivų eismas Bosforo sąsiauriu abiem kryptimis dėl visa pikta buvo uždarytas, pranešė televizija NTV.

Žmonės per susidūrimą nenukentėjo.

Per šį incidentą buvo apgadinta XIX amžiaus osmanų didikų pastatyta vila „Hekimbasi Salih Efendi“. Nuolatinių gyventojų joje nėra, bet šis kompleksas nuomojamas vestuvėms ir koncertams.

Bosforo sąsiauris yra vienas judriausių laivybos kelių pasaulyje. 2017 metais juo perplaukė apie 42 tūkst. karinių, civilinių ir komercinių laivų.

Vyriausybė sako, kad tokių avarijų rizika pagrindžia būtinybę įrengti planuojamą, bet itin prieštaringai vertinamą naują kanalą, turintį perimti dalį Bosforui tenkančios laivybos apkrovos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt