Veidai

2018.04.07 12:54

Lietuvoje kyla ąžuolų sodinimo banga

LRT.lt2018.04.07 12:54

Vasario 16-ą paminėjome kaip niekad aktyviai keldami vėliavas atkurtos Lietuvos valstybės šimtųjų metinių proga, Kovo 11-ąją rinkomės į aikštes. Valstybės ir Mindaugo karūnavimo dienos proga visi giedosime himną. Panašu, kad iniciatyvūs Lietuvos gyventojai šimtmetį nusiteikę švęsti ne tik per iškilmingas datas, bet ištisus metus. Atšilus orams įsibėgėja ir nauja atkurtos Lietuvos šimtmečiui skirta iniciatyva – „Šimtmečių girios“. Žmonės kviečiami šimtmetį paminėti kartu sodinant medžius, o sodinimo akimirkas ir dalyvius įamžinti ir virtualioje erdvėje, teigiama LRT.lt siųstame pranešime spaudai.

Iniciatyva be globėjų ar rėmėjų

Iš kitų judėjimų „Šimtmečių girios“ išsiskiria tuo, jog šios iniciatyvos neremia nei viena įmonė, politikai ar oficialūs asmenys. Šią daugiaprasmę iniciatyvą organizuoja patys piliečiai. Tiesa, iniciatyvos padėkų skiltyje galima surasti nemažai žinomų vardų, tarp kurių yra menininkai, buvę ir esami Šaulių sąjungos vadai, visuomenės veikėjai, fotografai, gamtininkai. Internete atsiranda vaizdo įrašų, kuriuose savo srityse žinomi žmonės asmeniniu pavyzdžiu kviečia prisijungti prie prasmingo medžių sodinimo. Vaizdo įrašuose kartu daryti gerus darbus kviečia aktorius bei dainininkas Mantas Jankavičius, balerina Olga Konošenko, kino filmo „Pelėdų kalnas“ prodiuserė Justina Ragauskaitė, lenktynininkas Benediktas Vanagas ir kiti. Prie iniciatyvos prisijungti kviečia Lietuvos skautija, Šaulių sąjunga, savanoriai.

„Šimtmečių girios“ taip pat yra viena iniciatyvų nacionaliniame Šimtmečio renginių projekte „Šimtmečio dovanos“, telkiančiame aktyvius piliečius kurti gražesnę, artimesnę ir stipresnę valstybę, įsitraukiant į savanoriškas visuomenines veiklas.

Vis ilgėjančiame renginių sąraše jau galima rasti 42 Lietuvos girininkijų balandžio 28 dieną organizuojamus miškasodžio renginius. Taip pat renginių sąraše – gegužės 13 d. daugelyje Lietuvos vietų vyksiantys ąžuoliukų sodinimo renginiai – „Milijonas ąžuolų Lietuvai“, rugsėjo pradžioje vyksiantis sakurų sodinimo renginys Kaune.

Iniciatyviausios bendruomenės kviečiamos skelbti apie savo organizuojamus renginius, kad prie jų galėtų prisijungti daugiau žmonių.Šimtmečių girių interneto svetaineje paprastai ir aiškiai pateikiami naudingi patarimai, kaip, kur ir kada medelius sodinti bei juos prižiūrėti.

Tik kyla klausimas, ar visoje šalyje sukilus masinei medžių sodinimo bangai užteks sodinukų? Organizatoriai ir Lietuvos medelynai turi atsakymą ir į šį klausimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.