Veidai

2018.04.07 16:14

Gėlių protestas Briuselyje prieš duobėtus kelius

Karolina Rimkutė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.07 16:14

Protestuoti prieš prastą kelių būklę galima juose sodinant gėles. Tokios iniciatyvos ėmėsi aktyvistas Briuselyje, siekdamas atkreipti dėmesį į valdžios neryžtą tvarkyti duobėtus kelius ir taip užtikrinti saugų eismą.

Kiekvienoje Belgijos sostinės centrinės gatvės duobėje narcizus ir pelargonijas sodinantis aktyvistas Antonas jau mato savo darbo rezultatus – miestą ne tik puošia įvairiaspalvės gėlės, – vietos valdžia ėmėsi taisyti kelius.

„Tai veiksminga. Mažiausiai viena duobė buvo sutvarkyta praėjus dviem dienoms, kai pasodinau joje gėlę. Tai padariau čia pat, kitoje gatvės pusėje. Esu laimingas tai matydamas“, – sakė aktyvistas Antonas Schurmansas.

Pats prieš 7 metus atvykęs iš Nyderlandų, jis kalba apie nepatogumus, kuriuos kasdien dėl šios netvarkos keliuose patiria pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai. Tokią jo iniciatyvą sveikina ne tik vietiniai, bet ir atvykę turistai.

„Manau, žmonėms reikėtų ne laiškus rašyti ir tikėtis, kad kas nors imsis veiksmų. Esame pajėgūs veikti aktyviai – gražinti savo miestą ir kviesti kitus prisidėti prie pokyčių“, – įsitikinęs turistas iš Kanados Fabianas Grimesas.

Tikimasi, kad iniciatyva išplis ir gėlių protestas persikels ir į kitas miesto dalis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.