Veidai

2018.04.06 09:42

Mėnuo iki „Eurovizijos“ finalo: pasiruošimo darbai Lisabonoje eina į pabaigą

Kai prieš metus Kijeve Portugalijos atstovas Salvadoras Sobralis laimėjo „Eurovizijos“ dainų konkursą, šalyje ne tik kilo džiaugsmo banga, bet užgulė ir didelė atsakomybė. 

Nuo 1956-ųjų kasmet rengiamą „Eurovizijos“ konkursą Portugalija laimėjo pirmąkart. Laukiama svečių ne tik iš Europos, bet ir iš Australijos – šiai šaliai 2015-aisiais buvo suteikta teisė dalyvauti konkurse. Likus šiek tiek daugiau nei mėnesiui iki „Eurovizijos“, organizatoriai sako, kad darbai jau eina į pabaigą, o „Altice“ arena laukia 43 šalių atstovų.

„Tai labai didelė scena, kurioje bus mobili infrastruktūra, vaizduojanti Portugalijos karinių laivų korpusų imitacijas. Kiekviena dalyvaujanti šalis turės specialų apšvietimą“, – aiškino konkurso prodiuserio asistentė Carla Bugalho.

Anot organizatorių, ypač didelis dėmesys bus skiriamas saugumui.

„Naudojame sprogmenų detektorius, panašius į tuos, kuriuos naudoja Lisabonos oro uosto viešoji saugumo policija. Šiame įrenginyje turime specialias juostas, kuriomis tirsime, jei bus aptikta sprogmenų pėdsakų“, – pasakojo konkurso saugos tarnybos vadovas Alexandre Coimbra.

Konkursas vyks gegužės 8–12 dienomis, o Lietuvai atstovaus Ieva Zasimauskaitė.

Plačiau – Valdonės Rudenkienės reportaže.