Naujienų srautas

Veidai2018.04.05 18:06

Gruziją galima bus vadinti ir kitu pavadinimu

Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) pritarė siūlymui vartoti papildomą Gruzijos pavadinimą. Komisijos pirmininko teigimu, yra keli svarstytini variantai. Realiausi – Kartvelija arba Sakartvelas. Kurį iš jų įteisinti, VLKK spręs po mėnesio. Komisija spręs ir kaip būtų galima vadinti gruzinus – kartvelais ar sakartveliečiais.

Tbilisis ir Lietuvos užsienio reikalų ministerija yra išreiškę pageidavimą, kad Lietuva galėtų įteisinti originalų šalies pavadinimą – Sakartvelo, nors tokio – autentiško Gruzijos pavadinimo – oficialiai nevartoja jokia Europos Sąjungos valstybė. 

„Komisijos posėdyje nuspręsta papildyti visuotinai vartojamą Gruzijos pavadinimą dar ir antruoju pavadinimu. Šalia Gruzijos [pavadinimo], tradicinėje vartosenoje atsiras ir pavadinimas, kuris bus pasiūlytas po mėnesio, kadangi iki šiol nuomonės, kuris terminas būtų teisingas, išsiskyrė – ar Sakartvelas, ar Kartvelija. Favoritai yra du. Mėnesį bus svarstoma, koks pavadinimas turėtų būti ir kaip turėtume vadinti šalies gyventojus“, – komentavo VLKK pirmininkas Audrys Antanaitis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi