Veidai

2018.04.04 20:02

95-metį švenčiančiame VDU Kauno botanikos sode – atvirų durų diena

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.04 20:02

Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodas ketvirtadienį atidaro lankymo sezoną ir kviečia į atvirų durų dieną. Nors žiedų dar nėra daug, lankytojams bus pristatomos 95-metį mininčio sodo turimos ir naujos kolekcijos. 

Ką tik pražydusioje krokų pievelėje jau darbuojasi bitės. Tai, pasak botanikų, pirmieji šiųmečio pavasario ženklai. O jis – kiek vėlyvesnis, nei norėtųsi.

Kaip pasakoja botanikos sodo darbuotojai, šiemet nukentėjo tulpių kolekcijos – tik prasikalusius želmenis nugraužė sode gyvenančios stirnos.

VDU Kauno Botanikos sodo Kolekcijų skyriaus vadovas dr. Arūnas Balsevičius tikina, kad teko imtis neatidėliotinų priemonių, jog bent dalis tulpių būtų išgelbėtos: „Iš pradžių tulpes laikinai apdengėme, šiandien nusipirkome repelentų – tai yra cheminė medžiaga, atbaidanti gyvūnus. Bandysime taip saugotis nuo stirnų, o, kadangi čia miesto teritorija, mes elgiamės humaniškai – tų stirnų naikinti negalima ir nesinori.“

Šiemet žadama dar papildyti rožių kolekciją – skaičiuojama, kad joje vasarą pražys net 1500 rožių veislių žiedai. Šalia rožyno bus įrengta iš Prancūzijos kolekcininkų įsigytų erškėčių ekspozicija.

Atvirų durų diena botanikos sode prasidės jau rytoj, o įėjimas – nemokamas.

Daugiau apie tai – Loretos Mačiulienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt