Veidai

2018.04.05 18:03

Atskleidė, kokią žinią apie I. Zasimauskaitę vienas kitam perduoda užsienio žurnalistai

Nors „Eurovizija“ prasidės dar tik po mėnesio, dalis konkurso dalyvių pagal intensyvų eurovizinį tvarkaraštį gyvena jau dabar. Lietuvai atstovausianti Ieva Zasimauskaitė ketvirtadienio rytą išvyko į Londone vyksiantį antrąjį eurovizinį renginį, o po jo dainininkės laukia dar keli Europos miestai. Ilgamečio Lietuvos „Eurovizijos“ delegacijos vadovo Audriaus Giržado teigimu, toks įtemptas grafikas mūsų šaliai yra labai naudingas.

„Pagrindinis tokių kelionių tikslas – atkreipti į save dėmesį. Kai kuriose šalyse pristatomuosius renginius organizuoja „Eurovizijos“ fanai, kai kur prisideda ir turizmo departamentai.

Galiu patvirtinti, kad „Eurovizijos“ dalyviams svarbiau yra paskleisti žinią apie save, nei padainuoti konkursinę dainą. Kartais tie koncertai vyksta ne pačiose didžiausiose koncertų salėse, bet svarbiausia yra dėmesys, kurį atlikėjai gauna iš suvažiavusių žurnalistų. Išgirdę, kaip atlikėjas kalba, žmonės pasižiūri oficialų vaizdo klipą, pasiklauso dainos ir taip atkreipia dėmesį į dainininką. Todėl tokie turai yra didelė vertybė“, – atskleidžia vyriausiasis LRT TELEVIZIJOS prodiuseris.

A. Giržado teigimu, pirmoji I. Zasimauskaitės eurovizinė kelionė buvo į Rygą, kur pats renginys gal ir nebuvo labai didelis, bet mūsų šalies atstovė gavo pakankamai spaudos dėmesio. „Ilgas jos interviu buvo įdėtas į kelis populiarius „Eurovizijos“ portalus ir taip žinia apie ją pasklido dar plačiau. Lygiai taip pat bus ir Londone bei Tel Avive, kur jau turime iš anksto užsakytų interviu“, – tvirtina prodiuseris.

Didžiulis priešeurovizinis renginys šį mėnesį įvyks Amsterdame, šis miestas buvo eurovizinių pristatomųjų turų pradininkas. Anot A. Giržado, Amsterdame šiemet renginys vyks didžiulėje salėje. „Ten atvyks tikrai daug žurnalistų. Beje, mačiau ir Londono žiniasklaidos sąrašą – jis įspūdingas. Ir tai nėra mėgėjai su mobiliaisiais telefonais, kurie įsirašo interviu ir įsideda į savo asmeninį puslapį. Tai – radijo stočių, televizijos kompanijų ir didelių portalų žurnalistai, taip pat ir BBC“, – vardija eurovizinės delegacijos vadovas.

Pasak A. Giržado, šiųmetei mūsų atstovei žiniasklaidos dėmesio netrūksta. Nors I. Zasimauskaitė ne kartą yra pripažinusi, jog jaudinasi bendraudama angliškai, delegacijos vadovo teigimu, su šia užduotimi jai puikiai sekasi susitvarkyti. O tokia informacija tarp žiniasklaidos atstovų pasklisti netrunka.

„Kaip artistas bendrauja, ar jis kalba į kamerą, ar moka kalbėti angliškai – tokias žinias užsienio žurnalistai vienas kitam paskleidžia labai greitai. Labai džiaugiuosi, kad šiemet mūsų atstovė yra tų kalbančiųjų atlikėjų sąraše. Ievai sekasi bendrauti, ji labai šiltai ir maloniai kalbasi su žurnalistais, o jie savo ruožtu šią žinią vienas kitam perduoda labai greitai, tad žurnalistų dėmesio mūsų šalies atstovė sulaukia pakankamai“, – džiaugiasi delegacijos vadovas.

Anot A. Giržado, šiemet buvo nuspręsta atsisakyti vykti į du pristatomuosius renginius Madride ir Maskvoje. 2017-aisiais į Ispanijos sostinę važiavo grupė „Fusedmarc“. „Pernai vyko pirmasis tokio tipo renginys Madride. Šįmet Madridą nusprendėme praleisti, nes, visų pirma, sunku viską aprėpti. Be to, nusprendėme, kad geriau nuvyksime į tą renginį tada, kai jis bus penktasis. Na, o į Maskvą nenuvykome dėl suprantamų priežasčių“, – kalba LRT TELEVIZIJOS vyriausiasis prodiuseris.

Londone kartu su I. Zasimauskaite pasirodys Bulgarijos, San Marino, Islandijos, Švedijos, Australijos, Lenkijos, Danijos, Šveicarijos, Juodkalnijos, Čekijos, Vokietijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Austrijos, Airijos, Albanijos ir Prancūzijos atstovai bei keli dainininkai, anksčiau dalyvavę didžiausiame Europos dainų konkurse.

Vos grįžusi iš Londono, I. Zasimauskaitė kels sparnus į Tel Avivą, kur pristatys savo konkursinę dainą drauge su Izraelio, Ispanijos, Baltarusijos, Gruzijos, Šveicarijos, Airijos, Makedonijos, Juodkalnijos, Austrijos, Danijos, Prancūzijos, Armėnijos, Jungtinės Karalystės, Belgijos, Slovėnijos, Čekijos, Islandijos, Australijos, Rumunijos, Albanijos, Serbijos, Latvijos, Azerbaidžano, San Marino ir Moldovos dainininkais.

Kitą savaitę mūsų šalies atstovė vyks į Amsterdamą, kur koncertuos kartu su Albanijos, Nyderlandų, Airijos, Jungtinės Karalystės, Čekijos, Lenkijos, Danijos, Maltos, Izraelio, Serbijos, Bulgarijos, Moldovos, San Marino, Suomijos, Švedijos, Makedonijos, Juodkalnijos, Vengrijos, Islandijos, Slovėnijos, Australijos, Baltarusijos, Šveicarijos, Latvijos, Armėnijos, Vokietijos, Ispanijos, Austrijos, Prancūzijos ir Belgijos atstovais.