Veidai

2018.03.30 17:28

Airijoje pirmą kartą po 91 metų Didįjį penktadienį veikia aludės

BNS 2018.03.30 17:28

Airijoje pirmą kartą po beveik šimtmečio pertraukos Didįjį penktadienį veikė aludės, šalyje atšaukus įstatymą, draudžiantį prekybą alkoholiu šią krikščionims ypatingą dieną.

Svaiginančių gėrimų įstatymas (Intoxicating Liquor Act), priimtas 1927 metais, draudė prekiauti alkoholiu tris dienas per metus: Didįjį penktadienį, per Kalėdas ir Šv. Patriko dieną, nors draudimas dėl pastarosios buvo panaikintas 1960-aisiais.

Sausį priėmus naują, šį draudimą atšaukiantį įstatymą, barai ir aludės gali pardavinėti svaigiuosius gėrimus nuo 10 val. 30 min. iki 0 val. 30 min. Tą patį gali daryti ir vietos parduotuvės. 

Anksčiau daugelis žmonių alkoholių apsirūpindavo dieną prieš šventes arba išsiruošdavo į keliones, kadangi traukiniuose ir keltuose prekyba svaigiaisiais gėrimais nebuvo uždrausta. Išimtis buvo daroma ir viešbučiams.

Įstatymo pakeitimas rodo mažėjančią Katalikų Bažnyčios įtaką Airijoje. Jo priėmimui didelės įtakos taip pat turėjo įvairių pramonės šakų lobistai, tvirtinę, kad pasikeitimai bus naudingi turizmo sektoriui.

Airijos vyndarių federacijos paskaičiavimais, Didįjį penktadienį Airijos aludės iš alkoholio turėtų gauti daugiau nei 40 mln. eurų. 

„Turizmas dar daugiau prisideda prie mūsų ekonomikos. Ypač tai aktualu per tokias šventes kaip Velykų laikotarpis“, – sakė teisingumo ir lygybės ministras Davidas Stantonas, pristatydamas šį įstatymą.

„Be to, dėl kintančios demografinės padėties ir augančios gyventojų įvairovės religinių tradicijų laikomasi mažiau“, – nurodė jis.