Veidai

2018.04.01 19:30

Praėjusio amžiaus animaciniai herojai – realiame pasaulyje pikselių pavidalu

Švedų menininkas Johanas Karlgrenas atkuria praėjusio amžiaus pabaigos filmų, animacijos ir vaizdo žaidimų personažus. Menininko darbai socialiniame tinkle „Instagram“ sulaukė daugybės gerbėjų. J. Karlgrenas pasakoja, kaip kilo idėja kurti tokį meną, kas jį įkvepia, taip pat išduoda, kiek kainuoja pikselinės figūrėlės.

Švedijos miestelyje Mutaloje gyvenantis kūrėjas J. Karlgrenas realiame pasaulyje atgaivina animacinius personažus, vaidybinių filmų herojus bei vaizdo žaidimų veikėjus, išpopuliarėjusius praėjusiame amžiuje.

„Man labai patinka kontrastas, kurį realiame pasaulyje sukuria iš plastiko karoliukų sudėlioti personažai. Kai kurie galbūt šiurpoki, tačiau perkėlus tai, kas išgalvota, į realų pasaulį, kontrastas tiesiog džiugina“, – kalba J. Karlgrenas.

Namų kieme esančiame sodo namelyje jis kuria figūrėles ir ištisas mizanscenas. Viską sudėlioja iš plastiko karoliukų. Personažams atkurti jis naudoja įprastas vaikiškas dėliones – jos primena aštuonių bitų grafinį vaizdą, vyravusį praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio kompiuteriuose.

„Tai žemos raiškos senųjų technologijų sprendimai. Šiame išmaniųjų technologijų amžiuje jie man labai patinka. Be to, tai leidžia grįžti į vaikystę, į senųjų žaidimų pasaulį, o tai – geras jausmas“, – sako J. Karlgrenas

Kai karoliukai sudėlioti, Johanas juos prispaudžia karštu lygintuvu ir užbaigia savo figūrą. Jis trejus metus studijavo dailę, o spalvotų plastiko karoliukų dėliones atrado 2014-aisiais. Nuo tada, kai pradėjo juos naudoti, sukūrė daugiau nei 20 tūkst. įvairių paveikslėlių, kurie kainuoja nuo 30 iki 1500 Eur.

„Ši veikla mane atpalaiduoja, jaučiu ramybę dėliodamas tuos plastiko karoliukus, be to, iš to dar ir užsidirbu“, – džiaugiasi menininkas.

Savo kūrinius J. Karlgrenas parduoda „Karoliukų tėčio“ slapyvardžiu. Idėja kurti meną iš plastikinių karoliukų kilo žaidžiant su vaikais Zelda ir Kaja. Kartais šeima dėlioja figūrėles kartu, tačiau dažniau plastiko karoliukus palieka tėčiui.

Vyresnioji J. Karlgreno dukra Zelda sako, kad „keistoka, jog tėtis darbuojasi su dėlionėmis, nė vieno mano draugo tėvai to nedaro – jie uždirba dirbdami „tikrą“ darbą“. Kita kūrėjo dura Kaja – atvirkščiai, laiminga dėl tėčio veiklos: „Tai, ką daro tėtis – man patinka. Ko gero, jis tai daro vienintelis pasaulyje.“

J. Karlgreno pikselinių figūrėlių galima rasti ir Berlyne, tačiau vieta, kurioje esti daugiausia kūrinių, socialinis tinklas „Instagram“. Paskyroje jis turi daugiau nei 80 tūkst. sekėjų.

„Instagram“ yra grįžtamasis ryšys. Iš ten aš semiuosi įkvėpimo, meilės, o labiausiai – energijos iš žmonių, rašančių gražius atsiliepimus apie mano darbus. Tai puikus paskatinimas dirbti toliau“, – atskleidžia menininkas.

Daugiau – vaizdo įraše.