Veidai

2018.03.26 13:45

Dėl šiurkštaus elgesio atleistas padavėjas teisinasi, kad yra prancūzas

BNS2018.03.26 13:45

Kanados vakarų pakrantėje dirbęs padavėjas prancūzas, kuris buvo atleistas dėl „agresyvumo, šiurkštumo ir nepagarbos“, sako, kad jo elgesys nėra nenormalus ir kad jis paprasčiausiai yra... prancūzas.

Viename Vankuverio restorane dirbęs Guillaume`as Rey savo buvusį darbdavį apskundė Britų Kolumbijos Žmogaus teisių tribunolui ir teigia, kad buvo „diskriminuojamas dėl savo kultūros“.

Viešojo maitinimo kompanijai „Cara Operations“ priklausantis restoranas apkaltino G. Rey pažeidus darbovietės elgesio kodeksą ir nurodė, kad jis savo elgesio nekeitė, nors buvo vertinamas ir raštu, ir žodžiu.

Įtardamas diskriminaciją G. Rey tvirtina, kad prancūzų kultūra tiesiog labiau linkusi į „tiesumą ir ekspresyvumą“.

Jo nuomone, jis buvo atleistas dėl savo „tiesumo, garbingumo ir profesionalumo“, kuriuos išsiugdė mokydamasis Prancūzijos svetingumo industrijoje.

Abi šalys sutinka, kad G. Rey gerai dirbo savo darbą, nors ir yra kaltinamas konfliktišku elgesiu.

Restoranas ir jį valdanti kompanija bandė atmesti skundą, bet tribunolo narė Devyn Cousineau tokį mėginimą atmetė ir sudarė sąlygas svarstymui, kurio data dar nepaskirta.

Tačiau ji pridūrė, jog tai nereiškia, kad bylos baigtis jau aiški.

„P. Rey turės paaiškinti, kaip jo prancūziškas paveldas lemia elgesį, kurį žmonės neteisingai supranta kaip darbovietės standartų dėl priimtino elgesio pažeidimus“, – rašoma jos sprendime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.