Veidai

2018.03.19 16:21

Geriausia pasaulio mokytoja dirba Didžiojoje Britanijoje

ELTA 2018.03.19 16:21

Geriausia pasaulio mokytoja gyvena ir dirba Didžiojoje Britanijoje. Tai Andria Zafirakou, mokanti mokinius viename probleminių Londono kvartalų. Sekmadienį Dubajuje jai buvo įteiktas Pasaulio mokytojo apdovanojimas, kurio piniginė išraiška yra 1 mln. dolerių. A. Zafirakou buvo viena iš dešimties konkurso finalininkų. Iš viso apdovanojimo siekė 30 000 kandidatų.

Tarp pirmųjų A. Zafirakou pasveikinusių asmenų be Dubajaus valdovo buvo britų premjerė Theresa May. „Geras mokytojas turi būti lankstus ir išradingas bei turėti didelę širdį“, – sakė T. May vaizdo įraše. Šias savybes A. Zafirakou esą kiekvieną dieną iš naujo perduoda savo mokiniams. Premjerė padėkojo mokytojai už jos darbą.

Mokytoja A. Zafirakou dirba Alpertono bendruomenės mokykloje Brente, skurdžiame kvartale Londono šiaurėje, kur gyvena daug migrantų. Ji įsisavino pagrindines žinias dauguma iš 35 kalbų, kuriomis kalbama jos mokykloje, kad galėtų bendrauti su moksleiviais ir jų tėvais.

A. Zafirakou pakeitė mokomąją medžiagą, kad pritaikytų ją prie savo mokinių kasdienybės. Be to, ji pasirūpino, kad sporto pamokos vyktų ir mergaitėms – tai svarbi pagalba moralės požiūrių konservatyvioje šalies dalyje. Mokytoja taip pat glaudžiai bendradarbiauja su policija, kad būtų įveiktas smurtas gatvėse. 

Jos indėlis davė rezultatų, pabrėžiama pareiškime. Šiandien Alpertono bendruomenės mokykla priklauso 5 proc. mokymo įstaigų Anglijoje ir Velse, kurioms pavyko gerokai pagerinti moksleivių pasiekimus.

1 mln. dolerių A. Zafirakou bus išmokėtas per dešimt metų – su sąlyga, kad ji mažiausiai penkerius metus ir toliau mokytojaus.

Pasaulio mokytojo apdovanojimas buvo įteiktas jau ketvirtą kartą. Jį teikia Dubajuje įsikūręs „Varkey“ fondas. Fondą įkūrė Verey šeima iš Indijos, kuri šeštajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje apsigyveno tuomet dar britų protektorate Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir, steigdama privačias mokyklas užsienio darbuotojams, susikrovė turtus.