Veidai

2018.03.15 20:46

Laimingiausių pasaulio šalių sąrašas: Lietuva kopia aukštyn

ELTA, LRT.lt 2018.03.15 20:46

Suomiai yra laimingiausi žmonės pasaulyje, parodė ataskaita, kurioje remiamasi įvairiais kriterijais, tokiais kaip gyvenimo trukmė, korupcija, laisvė, turtas ir kiti pagrindiniai gyvenimo kokybės rodikliai.

Į pirmąjį laimingiausių pasaulio šalių penketuką ataskaitoje „The World Happiness Report“ taip pat pateko Norvegija, Danija, Islandija ir Šveicarija. Lietuva užėmė 50, Latvija – 53, Estija – 63 vietą. Aukščiau už Baltijos šalis sąraše yra Lenkija – 42 vietoje. Praėjusius kelerius metus Lietuva buvo keliomis pozicijomis žemiau.

Tuo tarpu nelaimingiausiomis šalimis įvardintos Burundis, Centrinė Afrikos Respublika (CAR), Pietų Sudanas, Tanzanija ir Jemenas. 

Vokietijai atiteko 15 vieta, Jungtinėms Amerikos Valstijoms – 18 vieta, nors pernai JAV buvo 14 vietoje. Prie ataskaitos prisidėjusio ekonomisto Jeffrey Sachso teigimu, JAV kritimas į žemesnę vietą iš dalies yra susijęs su tebesitęsiančia nutukimo epidemija, piktnaudžiavimu tam tikromis medžiagomis ir negydoma depresija.

Kasmetinė ataskaita apie laimingiausias šalis trečiadienį pristatyta Vatikane. Reitinguotos 156 šalys. Pirmoji tokio pobūdžio ataskaita pasirodė 2012 metais.