Veidai

2018.03.13 10:15

Belgijos karališkieji asmenys Kanadoje vos nebuvo sutikti su Vokietijos vėliava

BNS 2018.03.13 10:15

Kanadoje pirmadienį oficialiai sutinkant Belgijos karalių ir karalienę atsitiktinai buvo iškelta Vokietijos vėliava.

Prie generalgubernatorės Julie Payette rezidencijos augančiame medyje greta Kanados vėliavos buvo iškelta vėliava su horizontaliomis juoda, raudona ir geltona juostomis.

Belgijos vėliavos juoda, geltona ir raudona juostos yra vertikalios.

Vėliava turėjo žymėti medį, kurį rezidencijos teritorijoje 1977 metais, per praėjusį Belgijos karališkųjų asmenų vizitą, pasodino karalienė Fabiola. Netoli šio medžio karalius Philippe`as ir jo žmona Mathilde taip pat turėjo pasodinti medelį.

„Mums rengiantis medelio pasodinimo ceremonijai (rezidencijos) „Rideau Hall“ teritorijoje, buvo atkreiptas mūsų dėmesys, kad supainiota nedidelė vėliava, kuria būdavo žymimas medis, 1977 metais pasodintas Jos Didenybės karalienės Fabiolos“, – sakė J. Payette atstovė.

„Nedelsdami sureagavome į šią situaciją, dar prieš Jų Didenybių atvykimą į medžio pasodinimo (ceremoniją)", – pridūrė atstovė.

Generalgubernatorė atstovauja karalienei Elizabeth II, kuri oficialiai yra Kanados valstybės galva.

Karaliaus Philippe`o ir karalienės Mathilde valstybinis vizitas Kanadoje truks iki kovo  17 dienos. Karališkoji pora turi apsilankyti Otavoje, Toronte ir Monrealyje.

Į generalgubernatorės  rezidenciją jie pirmadienį atvyko atvira žirgų traukiama karieta, lydimi Karališkosios Kanados raitosios policijos narių paradinėmis uniformomis.

Po patrankų saliuto ir sargybos priėmimo karalius Philippe`as padėkojo Kanados kariams, kovojusiems už jo šalies laisvę dviejuose pasauliniuose karuose.

„Mes šiems kariams skolingi už savo laisvę“, – sakė jis.

Vėliau karališkoji pora nuėjo sodinti medelio.