Veidai

2018.03.08 16:07

„Eurovizijos” atrankos finale su Kovo 11-ąja sveikins ir užsienio atstovai

LRT.lt 2018.03.08 16:07

Sekmadienį, vėlų Kovo 11-osios vakarą, Lietuva nuspręs, kas gins jos garbę didžiausiame pasaulyje dainų konkurse – gegužę Lisabonoje vyksiančioje jau 63-ojoje „Eurovizijoje“, kurią transliuos daugiau kaip 40 šalių, o stebės 180 mln. žiūrovų.

Lietuvos atstovą išrinks LRT TELEVIZIJOS žiūrovai ir profesionalų komisija „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos finalo tiesioginės transliacijos metu. Transliacija iš Kauno „Žalgirio“ arenos per LRT RADIJĄ ir LRT TELEVIZIJĄ prasidės sekmadienį 21 val.

Finale dėl teisės atstovauti Lietuvai susigrums 6 dalyviai. Tai – Ieva Zasimauskaitė,  Monika Marija, Paula, Jurgis Brūzga, „The Roop“ ir Kotryna Juodzevičiūtė.

Lietuvą su Kovo 11-ąja sveikins pirmosios mūsų šalies nepriklausomybę 1990-aisiais pripažinusios valstybės – Islandijos – atstovas „Eurovizijoje“ 19-metis Ari Olafssonas su kūriniu „Our Choice“ („Mūsų pasirinkimas“). Specialiai į Lietuvos finalą atvyksta ir Suomijos atstovė 30-metė Saara Aalto, šiuo metu laikoma viena iš konkurso favoričių. Ji atliks suomius šiemet sužavėjusią dainą „Monsters“ („Monstrai”).

Būsimajam Lietuvos atstovui finale estafetę perduos praėjusių metų pasiuntiniai „Eurovizijoje” – grupė „Fusedmarc” su daina „Rain of Revolution“ ir 2009-aisiais Lietuvai atstovavęs Sasha Song. Šventinėje „Žalgirio“ arenos scenoje su Kovo 11-ajai skirtais kūriniais žiūrovus sveikins Bjelle, „Thundertale”, „Original Copy”, Monique.

„Eurovizija“, kurioje šiemet dalyvauja 43 šalys, vyks Portugalijos sostinėje Lisabonoje gegužės 8-12 dienomis. Lietuvos atstovas pasirodys pirmajame pusfinalyje gegužės 8 d.