Veidai

2018.03.10 18:33

Ruošdamiesi „Eurovizijos“ atrankos finalui bando laviruoti tarp realybės ir fantazijos

Miglė Dauskurdienė, LRT.lt2018.03.10 18:33

Kovo 11-ąją įvyksiantis „Eurovizijos“ atrankos finalas bus įspūdingas ne tik „Žalgirio“ arenoje susirinksiantiems žiūrovams, bet ir liksiantiems prie televizorių ekranų. Be šešių finalininkų, kovojančių dėl kelialapio į didžiausią muzikinį pasaulio konkursą, scenoje išvysime daugybę Lietuvos ir užsienio žvaigždžių. Pastarųjų yra tiek daug, kad visų norinčių net neįmanoma priimti į tiesioginės transliacijos šou, sako konkurso prodiuseris Lauras Lučiūnas.

„Kovo 11-osios vakarą įvyks ne tik nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas – tai bus didžiulis koncertas, skirtas ne tik išrinkti Lietuvos atstovą „Eurovizijoje“, bet ir atšvęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Kadangi atlikėjas į Lisaboną išvažiuoja su Lietuvos vėliava atstovauti šaliai, sekmadienį vyksiantis finalas labai simboliškai vyks kartu su Kovo 11-osios minėjimu“, – tikina L. Lučiūnas.

Nacionalinės atrankos vykdomoji prodiuserė Rūta Lukoševičiūtė tvirtina, kad arenoje susirinksiantys svečiai ir LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys dar nematytų įdomių numerių. „Bus premjera – „Skamp“ dainuos savo autorinę dainą „Laisvė“. Turėsime ir kitų šalių atstovų – atvyks suomė ir islandas. Ypatingą numerį žada Sasha Song, labai atsakingai ruošiasi ir Monique. Pasirodys ir mūsų praėjusių metų nugalėtojai „Fusedmarc“. Labai smagu, kad paskelbsime „Draugystė veža“ nugalėtojus. Lauks ir ypatingas siurprizas, kurio negaliu atskleisti. Bus gražus, spalvingas šou“, – žada R. Lukoševičiūtė.

Anot L. Lučiūno, pasirodyti lietuviškajame konkurso atrankos finale norėjo tiek daug užsienio atlikėjų, kad jų visų nepavyko sutalpinti į programą. „Turime daug kandidatų iš įvairių valstybių, kurie nori dalyvauti, bet ne visus galim pakviesti – juk negalime daryti 6 val. trukmės transliacijos“, – šypsosi prodiuseris, ir priduria, jog ruošiamas koncertas truks iki 3 val.

Konkurso organizatorių teigimu, pasiruošimas grandioziniam renginiui prasidėjo dar naktį iš penktadienio į šeštadienį – į areną suplūdo didžiulė komanda, pradėta statyti technika ir scena, šeštadienį vyks ir pirmosios repeticijos.

„Prie savo atlikėjų esame pripratę – žinome jų įgeidžius, nuolat su jais bendraujame. Bet daugiau įnorių turi mūsų svečiai, sekmadienį taip pat pasirodysiantys scenoje. Tarp jų pageidavimų yra visko: net pianinas, kuris turėtų nusileisti iš viršaus. Bandome laviruoti tarp realybės ir fantazijos“, – tikina R. Lukoševičiūtė.

Anot nacionalinės atrankos prodiuserio, filmuojant šį šou bus naudojamasi pažangiausiomis televizijos technologijomis, kurias LRT išbandė dar rengdama pernykštę dainų konkurso atranką. „Tai jau tapo euroviziniu standartu: šiemet vėl naudosime „CuePilot“ programas. Tai reiškia, kad kiekviena daina surepetuota sekundžių tikslumu, pagal tai suprogramuotas ne tik sceninis šou, bet ir vizualiniai sprendimai. Arenoje esantys žiūrovai matys didelį šou, o prie televizijos ekranų esantys stebės koncertą, paskanintą vaizdo efektais. Tai kol kas nedaug kas sau gali leisti, bet „Eurovizijos“ atrankos transliacija yra viena išimčių“, – tvirtina prodiuseris.

Balsavimo tvarka išliks tokia pati

Nors šią savaitę žiniasklaidoje buvo pasirodę pranešimų, skelbiančių, jog atrankos nugalėtoją rinks tik žiūrovai, L. Lučiūnas tvirtina, kad balsavimo tvarka finale išliks tokia, kokia buvo visos atrankos metu. „Galiu užtikrinti, kad šiemet balsavimo tvarka finale nesikeis. Lietuvos atstovą rinks komisija ir žiūrovai, jų balsai bus lygiaverčiai.

Komisijoje turėsime 7 narius, skaičius turi būti nelyginis. Šeši iš jų bus gerai žinomi muzikos rinkos dalyviai ir vienas – visuomenės atstovas. Jis galės pats patirti, kaip jaučiasi komisija: turės prisiimti ir šlovę, ir kritiką“, – kalba prodiuseris.

Kviečia švęsti nuo pat ryto

Anot nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos prodiuserio L. Lučiūno, šventė Kaune prasidės dar ryte, tad nacionalinės atrankos žiūrovus iš kitų miestų į laikinąją sostinę jis kviečia atvykti anksčiau, gal net – nuo pačio ryto.

„Tie, kurie atvyksta į Kauną, ir patys kauniečiai renginyje galės dalyvauti nuo pat ryto. Tai nereiškia, kad mes juos įleisime į areną, bet Kauno mieste vyks daugybė įvairiausių renginių. Nuo mišių Arkikatedroje 10 val. iki rekordinės vėliavos, kuria bus apjuosta Rotušė. Tad kviečiu ne tik stebėti šou per televiziją, bet ir atvykti į Kauną. Čia numatoma visa renginių diena, kurią vainikuos „Eurovizijos“ atrankos finalinis koncertas“, – ragina L. Lučiūnas.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas – jau šį sekmadienį, Kovo 11 d., nuo 21 val. tiesiogiai per LRT!