Veidai

2015.09.08 13:45

Senatorės kalba truko apie 13 valandų (be menkiausios pertraukėlės)

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Teksaso valstijos (JAV) senatorė Wendy Davis (demokratė) apie 13 valandų be menkiausios pertraukėlės sakė kalbą, kurios tikslas – sužlugdyti įstatymo projektą, kurio priėmimas sumažina galimybes pasidaryti abortą, praneša Huffingtonpost.com.

Teksaso valstijos (JAV) senatorė Wendy Davis (demokratė) 13 valandų be menkiausios pertraukėlės sakė kalbą, kurios tikslas – sužlugdyti įstatymo projektą, kurio priėmimas sumažina galimybes pasidaryti abortą, praneša Huffingtonpost.com.  

LRT.lt primena, kad praėjusią savaitę Teksaso Atstovų rūmai numatė priimti įstatymo projektą, kuriame numatoma, jog Teksaso valstijoje draudžiama pasidaryti abortą, jei nėštumas pasiekia 20 savaičių terminą. Įstatymo projektas taip pat smarkiai apriboja mediciniškai pagrįstų abortų atvejus ir reglamentuoja, kuriais atvejais galima pasidaryti abortą pirmame nėštumo trimestre (kai nėštumas yra iki 12 nėštumo savaičių) klinikose (angl. „clinics“).

W. Davis teigimu, priėmus tokį įstatymo projektą Teksaso valstijoje penkios iš 42 veikiančių klinikų būtų priverstos užsidaryti. Senatorė susirūpinusi dėl moterų saugumo. Įstatymo projekte numatyta, kad klinikoms bus taikomi tie patys reikalavimai kaip ir ambulatorinės chirurgijos centruose, o tai iš esmės reiškia, kad daugelyje klinikų bus draudžiama daryti abortus.

Kalba buvo pasakyta Senate. Savo kalbą W. Davis, „The Guardian“ teigimu, pradėjo 11.18 val. vietos laiku antradienį ir baigė iki vidurnakčio. Iškart po to respublikonai apkaltino W. Davis, kad ji grubiai pažeidė obstrukcijos taisykles, kuriose numatoma, kad senatorė savo kalboje turėjo aptarti tik su įstatymo projektu susijusius klausimus.

Sakydama kalbą W. Davis pademonstravo savo ištvermę – obstrukcijos taisyklės yra be galo griežtos: kalbėtojams neleidžiama nukrypti nuo temos, negalima gerti ar užkąsti, negalima rankomis remtis į stalą, negalima nueiti į tualetą, negalima atsisėsti. W. Davis kėdė buvo nustumta į šoną vos pradėjus jai sakyti kalbą.

Kaip skaičiuoja „The Guardian“, W. Davis obstrukciją per „Youtube“ kanalą stebėjo 150 tūkst. žmonių, dar tūkstančiai žiūrėjo „Twitteryje“.

W. Davis obstrukcija savo tikslą pasiekė.