Veidai

2018.02.23 16:21

Vokietijos „Eurovizijos“ atstovą rinko ir R. Karpis: nugalėjo kūrinys su nuotraukomis fone

Kol lietuviai dar tik ruošiasi euroviziniams pusfinaliams, vokiečiai jau turi savo atstovą didžiausiame Europos dainų konkurse. Ir nors Lietuvoje nacionalinės atrankos taisyklės neretai sulaukia kritikos dėl sudėtingumo, jos gerokai nublanksta prieš Vokietijos – tuo įsitikino vienu iš komisijos narių tapęs operos solistas Rafailas Karpis. Jis ketvirtadienio vakarą vertino Vokietijos finalistus, o vėliau savo įžvalgomis pasidalijo su LRT.lt portalo skaitytojais.

„Gavau kvietimą iš Vokietijos „Eurovizijos“ atrankos organizatorių tapti užsienio komisijos nariu ir vertinti finalinį konkursą“, – pasakoja R. Karpis, šiuo metu vis dar besisvečiuojantis Berlyne.

Anot atlikėjo, šiemet Vokietijos atstovas rinktas vadovaujantis nauja sistema, pagal kurią balsuoja vietiniai žiūrovai, vietinė 100 narių komisija ir dar viena 20 žmonių komisija, kurią sudaro atstovai, kažkada jau buvę komisijos nariais „Eurovizijos“ konkurse. Kaip suprantu, buvau pakviestas, nes pernai buvau vienas iš Lietuvos komisijos narių „Eurovizijos“ konkurso finale“, – svarsto dainininkas.

R. Karpis finalinius vokiečių pasirodymus stebėjo specialioje studijoje. Pats koncertas komisijos nariui paliko didžiulį įspūdį. „Matosi, kad tikrai rimtai ruoštasi. Finale pasirodė tik šeši dalyviai. Labai skirtingi, labai įdomūs ir tikrai buvo ne taip lengva nuspręsti, kas yra įdomiau ir kas labiau tinka.

Bet kuriuo atveju dainos įdomios, labai nuoširdžios. Vokiečiai tikrai turėjo, iš ko rinktis. Juolab kad rinkosi iš tikrai labai daug dalyvių, bet finaliniame etape liko tik 6 atlikėjai“, – kalba R. Karpis.

Ketvirtadienio vakarą bendru sprendimu nugalėtoju buvo išrinktas Michaelis Schulte su daina „You Let Me Walk Alone“. R. Karpis neatskleidžia, ar būtent šis atlikėjas ir buvo jo favoritas. „Savo verdiktą išlaikysiu paslaptyje – nenoriu nuvertinti kitų atlikėjų, kurie buvo tikrai labai geri. Manau, kad pirmas trejetukas buvo labai stiprus.

Nugalėtojas, be abejo, puikus. Daina – graži, nuoširdi, labai stipri. Dar yra labai daug laiko jai tobulinti, manau, Vokietija išsirinko puikų variantą“, – tikina operos solistas.

Lietuvos nacionalinės atrankos R. Karpis šiemet nestebėjo, nes šeštadienio vakarais paprastai dirba. Tačiau gerų žodžių negaili ir mūsų atlikėjams: „Labai džiaugiuosi ir mūsiškiais, kadangi kasmet mūsų „Eurovizijos“ lygis kyla. Vėlgi, tai yra ganėtinai subjektyvu, nes kai balsuoja visas pasaulis, būna daug nežinia kuo pagrįstų simpatijų. Bet stebint iš šono, manau, mūsų konkurso lygis visą laiką kyla ir kasmet atsiranda vis įdomesnių ir geresnių atlikėjų, nebūtinai laimėtojų. Pvz., po pernai vykusio konkurso atsirado daug naujų veidų, kuriuos tikrai smagu stebėti ir sekti.“