Veidai

2018.02.20 09:54

Tokijuje planuojama pastatyti medinį dangoraižį

BNS 2018.02.20 09:54

Japonijos kompanija „Sumitomo Forestry“ planuoja iki 2041 metų pastatyti Tokijuje aukščiausią pasaulyje medinį dangoraižį, pranešė britų transliuotojas BBC.

Kompanija skelbia, kad pastatas bus 70 aukštų, jame bus apie 8 tūkst. butų. Pastatas planuojamas su balkonais, kuriuose vešės sodeliai ir miesto daržai.

Dangoraižyje taip pat įsikurs įstaigos, parduotuvės ir viešbučiai.

Statyboms planuojama panaudoti 180 tūkst. kub. m japoniškų medžių medienos. Plieno konstrukcijos sudarys tik 10 proc. pastato masės; 350 m aukščio plieninis karkasas dėl įstrižų elementų galės atlaikyti žemės drebėjimus.

Projekto W350 vertė yra maždaug 600 mlrd. jenų (4,54 mlrd. eurų). Tai dvigubai daugiau nei kainuotų tokio paties dydžio įprasto dangoraižio pastatymas. Tačiau „Sumitomo“ pareiškė, kad dėl nuolatinio technikos ir statybos metodų tobulėjimo išlaidos projektui mažės.

„Sumitomo“ yra stambus pasaulinis aukštos kokybės medienos tiekėjas. Mediniu dangoraižiu kompanija nori paminėti 350-ąsias savo įkūrimo metines.

Šiuo metu aukščiausias medinis pastatas pasaulyje yra 53 m aukščio studentų bendrabutis Vankuveryje.

2017 metų balandį vyriausiasis Maskvos architektas Sergejus Kuznecovas sakė, kad medinių namų statyba turi dideles perspektyvas Rusijoje ir jos sostinėje. „Medis – puiki statybinė medžiaga. Deja, jo taikymas mažai išplėtotas, nors Rusija yra tarp pagrindinių šių išteklių saugotojų pasaulyje“, – sakė jis.