Naujienų srautas

Veidai2018.02.19 19:25

Kokerspanieliai: kai kas už tokius plaukus nepagailėtų ir kalno pinigų

Šie keturkojai – kresni, tvirti, švelnūs, pasižymi žavingomis ilgomis ausimis ir nuolat vizgina uodegą. Su jais nuo seno buvo medžiojama, bet dabar tai – tikri šeimos šunys. Tai – kokerspanieliai.

Teigiama, kad šie prieraišūs ir draugiški šunys kartais tokie draugiški, kad visiškai neatlieka sargo darbo. Kaip bebūtų, juos labai mėgo ir augino net ir, pavyzdžiui, Jungtinių Valstijų prezidentai – Harry S. Trumanas ir Richardas Nixonas.

Kokerspanielių veislės ištakos siekia XIV amžių, sakoma, kad ji kilusi iš Ispanijos. Gali būti, kad į Ameriką pirmieji kokerspanieliai atkeliavo su piligrimais.

Šie šunys buvo išvesti paukščių medžioklei, konkrečiai – slankoms medžioti. Todėl jie taip ir pavadinti, nes slanka anglų kalboje yra „woodcock“. Tais laikais mažesni šio tipo šunys buvo vadinami kokeriais, o didesni – springeriais.

Anot kinologų, šie kompaktiški keturkojai gyvena gana ilgai, kai kurie, pavyzdžiui, iki 22 metų (žmonių gyvenime tai būtų 154 metai). Dresuoti juos nesunku, nors, tiesa, kartais jie būna užsispyrę. Jei tinkamai neišauklėsite, jie netgi gali tapti agresyvūs.

Apie šių šunų dailų kailį kartais juokaujama, kad už tokius plaukus kai kurie nepagailėtų ir nemažos sumos pinigų.

Daugiau apie šią veislę – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi