Veidai

2018.02.17 12:52

„Eurovizijos“ atrankos užkulisiai: nuspėjami atlikėjų norai, emocijos ir kritimai

Lietuvos nacionalinė „Eurovizijos“ atranka persirito į antrąją pusę. Šventinį savaitgalį sužinosime sar šešis atlikėjus, kurie keliaus į kitą etapą. Su „Eurovizijos“ užkulisiais supažindina žurnalistas Lukas Šniolis.

Daugiau kaip 50 – tiek žmonių kiekvieną savaitę dirba tam, kad jūs, žiūrovai, televizorių ekranuose išvystumėte „Euroviziją“. Režisieriai, prodiuseriai, operatoriai, inžinieriai, dailininkai, stilistai, administratoriai – ir tai tik maža dalis „eurovizinės“ komandos.

Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas Audrius Giržadas pripažįsta, kad monotonijos darbe yra, nes kasmet atlikėjai klausia tų pačių klausimų.

„Iš mūsų atrankų, tai mes prisimename ir tarpusavyje ausinėse šou metu juokaujame iš tokių terminų kaip juodas spindulys, šlapi dūmai ir viską pradėsiu iš tamsos. Čia yra tradicinės frazės, kurių paprašo kas antras atlikėjas. Vienai atlikėjai praėjusiais metais teko įrodinėti, kad tu nepadainuosi gulėdama dūmuose. Tai galų gale mes numojome ranka, gulk. Prileidome sceną sunkiųjų dūmų, o ji ruošėsi vos ne pusę posmo išdainuoti tuose dūmuose. Pirmus žodžius padainavusi užspringo ir atsikėlė. Visas ginčas baigėsi“, – sako A. Giržadas.

Kas taps 19-uoju Lietuvos atstovu „Eurovizijoje“ paaiškės per tiesioginę transliaciją iš Kauno  „Žalgirio“ arenos kovo 11-ąją.

Daugiau apie emocijas ir „Eurovizijos“ kasdienybę – L. Šniolio reportaže.