Naujienų srautas

Veidai2018.02.16 14:19

Dovana Lietuvai – rekordinio dydžio J. Basanavičius

LRT.lt 2018.02.16 14:19

Atkurtos Lietuvos šimtmečio proga vienoje judriausių Vilniaus miesto gatvių praeivius ir vairuotojus pasitinka išskirtinis visuomenės veikėjo, Nepriklausomybės akto signataro, gydytojo Jono Basanavičiaus portretas. Menininkė Jolita Vaitkutė ir lauko reklamos kompanija „JCDecaux Lietuva“ taip sveikina Lietuvą – sukūrė išskirtinio dydžio – 100 kv. m. – šventinį palinkėjimą, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Pasak menininkės J. Vaitkutės, sulaukusi skambučio kurti sveikinimą nė akimirkos nedvejojo: „Idėja man iš karto patiko. Tai yra didžiausio formato kūrybinis darbas, kurį teko piešti. Kai šiandien išvydau portretą, pirma mintis buvo: koks jis didelis! Esu labai patenkinta rezultatu ir tikiuosi, jog jis taip pat džiugins visus“,  – sakė J. Vaitkutė.

Sveikinimas, atkreipiantis dėmesį, kad istorija yra arčiau nei manome, dvi savaites džiugins visus, praeinančius ar pravažiuojančius pro namą Vilniuje, Jono Basanavičiaus g. 41.

J. Vaitkutė savo idėjas įgyvendina pasitelkdama įvairius kasdienius objektus, iš kurių gimsta instaliacijos, performansai ar iliustracijos. Menininkė daugiausia kuria portretus. Jos darbuose daug dėmesio skiriama kultūros objektų vaizdavimui, aktualijoms ir politinei tematikai. J. Vaitkutės darbai atspindi greitai besikeičiantį šiuolaikinį pasaulį. Didžioji jų dalis yra trumpalaikiai – jie yra sugriaunami ar suvalgomi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą