Veidai

2018.02.16 10:50

Vilniuje estai, latviai ir lietuviai simboliškai švenčia valstybių atkūrimo šimtmečius

LRT.lt2018.02.16 10:50

Penktadienį į Vilnių švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio atvyko beveik 100 svečių iš Latvijos ir Estijos. Atsivežti svečius iš Latvijos ir Estijos – Šimtmečio sekretoriato prie LR vyriausybės kanceliarijos idėja, rašoma pranešime spaudai.

„Pakvietėme kaimynus pradėti švęsti šimtmečius būtent Vilniuje, nes atkurtos Lietuvos gimtadienis – pirmasis. Kartu, kaip Baltijos kelyje, ir daugelyje kitų svarbių istorinių momentų. Švęskime kartu“, – projektu džiaugėsi Neringa Vaisbrodė, Šimtmečio programos koordinatorė.

Viešnagę Lietuvos sostinėje svečiai pradėjo pusryčiais naujajame Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ turizmo informacijos centre Pilies gatvėje, kuris sujungtas su šalia įsikūrusiu restoranu. Vilniaus turizmo informacijos specialistai juos supažindino su specialiu Šimtmečio maršrutu po Vilnių, mieste vykstančiais renginiais bei kita reikalinga informacija.

„Džiaugiamės, kad mūsų kaimynai latviai ir estai Lietuvos valstybės atkūrimo proga atvyko į Vilnių švęsti kartu su vilniečiais. Svetingai juos pasitikdami pradedame švenčių maratoną, kuris Baltijos šalyse tęsis visus šiuos metus, – sakė „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė. – Lietuvos valstybės atkūrimo šventės programą Vilniuje nuo metų pradžios aktyviai pristatome užsienyje ir jaučiame didelį susidomėjimą iš Latvijos, Vokietijos, Ukrainos, Lenkijos ir kitų šalių. Šie metai – unikali istorinė galimybė aplankyti šimtmetį švenčiančios Lietuvos sostinę.“

Svečiai iš Rygos ir Talino planuoja stebėti Vilniuje vyksiančius Valstybės atkūrimo dienos renginius. Jiems pristatyti svarbiausi šventės Vilniuje akcentai: kelionė laiku į 1918 m. Vilnių restoranuose, kur galima paragauti to laikotarpio patiekalų, taip pat – ekskursijos valstybės atkūrimo takais, 100 simbolinių laužų Gedimino prospekte, šventinis koncertas „Dainuoju Lietuvą“ Katedros aikštėje, įspūdingi šventiniai fejerverkai.

Naujas turizmo informacijos centras didžiausius keliautojų srautus pritraukiančioje Vilniaus senamiesčio arterijoje – Pilies gatvėje – atidarytas praėjusią savaitę. Šiame centre galima ne tik gauti visą turistams reikalingą informaciją, bet ir pradėti pažintį su gastronomine miesto kultūra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt