Naujienų srautas

Veidai2018.02.12 13:32

Šimtmečiui skirtais pašto ženklais norima priminti Lietuvos istoriją

ELTA 2018.02.12 13:32

Lietuvos šimtmečio proga specialiai išleistais proginiais pašto ženklais norima priminti valstybės istoriją, teigia pašto atstovė.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtos serijos paskutiniuose dviejuose pašto ženkluose įamžinti Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų namai ir prof. Liudo Mažylio surastas 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Tarybos nutarimo dėl Lietuvos nepriklausomybės skelbimo notifikavimo originalas.

„Jau trečius metus leidžiame pašto ženklų seriją, kuria siekiame įamžinti Lietuvos kelią į nepriklausomybę. Nuo 2016 metų leidžiamuose pašto ženkluose įamžinti Lietuvos istorijai svarbūs įvykiai“, – pašto ženklų pristatyme pirmadienį sakė Pašto ženklų tarnybos vadovė Inga Dundulienė.

Vasario 16-osios aktą atradęs profesorius Liudas Mažylis pristatyme juokavo, kad pradeda suprasti, kaip jaučiasi nedemokratiškų valstybių vadovai, matydami ant pašto ženklų savo atvaizdą. Nes, nors ant ženklo jis pats ir nėra pavaizduotas, Akto vaizdavimas leidžia suprasti šį jausmą.

Susisiekimo ministro Roko Masiulio teigimu, pašto ženkluose įamžinti įvykiai padės ateities kartoms geriau pažinti istoriją.

„Turime prisiminti, ar mes ją išlaikysime, ar ją turėsime, todėl privalome žinoti savo šalies istoriją“, – pristatyme sakė R. Masiulis.

Dailininkė, pašto ženklų autorė Aušrelė Radkevičienė teigia, kad kurdama pašto ženklus jautėsi pratęsianti savo vyro darbus, kuris taip pat fiksavo istorines akimirkas pašto ženkluose.

„Džiaugiuosi, kad man teko laimė apipavidalinti šiuos ženklus, prie jų dirbome porą metų, ir turiu pasakyti, kad čia ne tik mano asmeninis darbas. Dalyvavo daug žmonių, kurie sprendė, kas turi būti pavaizduoti pašto ženkluose. Ir aš siūliau, ir istorikai, ir leidybinė grupė. Aišku, trečiasis buvo lengviausiai išspręstas, nes radinys Liudo Mažylio daugiausiai džiaugsmo atnešė“, – sakė ji.

Pašto ženklų bloką sukūrė dailininkė Aušrelė Ratkevičienė. Kiekvieno pašto ženklo nominalas – 1,16 euro. Proginis dviejų pašto ženklų blokas iš serijos „Lietuvos valstybės atkūrimui – 100 metų“ išleidžiamas 25 tūkst. egzempliorių tiražu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi