Naujienų srautas

Veidai2018.02.11 22:00

Kas bus pakviestas į Britanijos karališkąsias vestuves?

BNS 2018.02.11 22:00

Pamirškite žiemos olimpiadą, UEFA Čempionų lygą ar amerikietiškojo futbolo Supertaurę: tikrosios varžybos dabar vyksta dėl pakvietimo į Didžiosios Britanijos princo Harry ir aktorės Meghan Markle vestuves.  

Į jas įsiprašyti siekia visi, ką nors reiškiantys Didžiojoje Britanijoje.

Pasaulio sunkiasvorių bokso čempionas britas Anthony Joshua sako, kad gegužės 19-ąją mielai padarytų pertrauką treniruotėse ir vyktų į Vindzoro pilį. Boksininkas nepasikuklino ir socialiniame tinkle „Twitter“ įdėjo savo ir Harry nuotrauką su prierašu: „Gal reikia vyriausiojo pabrolio?“.

„Esu nevedęs,“ – transliuotojui BBC sakė 28-erių vyras ir pasidomėjo, ar elegantiškoji juodaplaukė Meghan turi seserų.

Beje, princo Hario sužadėtinė turi įseserę: 53-erių Samanthą Grant – su vyru išsiskyrusią trijų vaikų motiną, kuri yra pavadinusi M. Markle „socialine karjeriste“.

Tikrasis svečių sąrašas slepiamas po devyniais užraktais ir galbūt nebus paskelbtas iki pat tuoktuvių. Tačiau niekas nedraudžia žmonėms spėlioti, kas dalyvaus, o kas ne, ir dėl to lažintis lažybų punktuose.

Daugeliui nuotakų ir jaunikių tenka pakviesti tėvų įsiūlytų svečių – kokį nors giminaitį ar pamirštą kaimyną. Tačiau karalienės Elizabeth II anūko ir jo išrinktosios vestuvės kelia nepalyginamai didesnių lūkesčių.

Harry ir Markle bent jau nereikės kviesti 3,5 tūkst. žmonių – tiek jų dalyvavo princo Charleso ir ledi Dianos Spencer „amžiaus vestuvėse“ Londono Šv. Pauliaus katedroje 1981 metais. Jiems pavyko išvengti ir didžiulės Vestminsterio abatijos, kur į Harry brolio princo Williamo ir Kate Middleton vestuves 2011-aisiais susirinko 1,9 tūkst. svečių.

Princas Williamo ir Kate Middleton, Reuters/Scanpix nuotr.

Vindzoro pilies Šv. Jurgio koplyčioje, kur gegužės 19 dieną susituoks Harry ir Markle, telpa tik 800 žmonių. Vis dėlto nuspręsti, ką pakviesti, bus nelengva.

Vien tik artimų Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos giminaičių yra per 50, o šįkart dar prisidės princesės Eugenie sužadėtinis Jackas Brooksbankas. Be to, Harry tikrai nepamirš pakviesti karališkajai šeimai nepriklausančių Kate brolio Jameso Middletono ir sesers Pippos Middleton bei šios vyro Jameso Mathewso.

Į princo Williamo vestuves buvo pakviesti 45 karališkų šeimų nariai iš 20 šalių – tokių skirtingų kaip Ispanija, Norvegija, Malaizija, Tailandas ir Saudo Arabija. Williamas taip pat pakvietė Sandraugos šalių gubernatorių (23 vietos), aukštas pareigas užimančių asmenų iš užsienio (27), Jungtinės Karalystės politikų (42), dvasininkų (31), aukšto rango karininkų (14) ir 80 labdaros organizacijų, kurias jis remia, darbuotojų. O kur dar užsienio šalių ambasadoriai...

Sąraše vos liko vietos tokioms įžymybėms kaip buvusi anglų futbolo žvaigždė Davidas Beckhamas ar televizijos laidų vedėjas ir nuotykių ieškotojas Benas Fogle.

Žinoma, į ceremoniją Vindzore derėtų pakviesti ir Didžiosios Britanijos valdantįjį elitą – ministrę pirmininkę Theresą May, užsienio reikalų sekretorių Borisą Johnsoną ir iždo sekretorių Philipą Hammondą. Tačiau valdančiąją Konservatorių partiją draskant nesutarimams dėl „ Brexit“, nuotakai ir jaunikiui galbūt vertėtų palaukti ir likus tik kokiai savaitei iki vestuvių išsiųsti kvietimus tiems, kas išsilaikys postuose.

Reuters/Scanpix nuotr.

Įdomiausi ginčai vyksta dėl to, ar bus pakviestas buvęs JAV prezidentas Barackas Obama  ir dabartinis prezidentas Donaldas Trumpas. Harry gerai sutaria su B. Obama; jiedu drauge dirbo reklamuodami „Invictus Games“ – princo įsteigtą sportinį turnyrą sužeistiems kariams. Vis dėlto kai kurie britų pareigūnai nuogąstauja, kad D. Trumpas supyktų, jei jo pirmtakas gautų pakvietimą.

Pažymima, kad 2011 metais B. Obama, kuris tuo metu ėjo JAV prezidento pareigas, nebuvo pakviestas į princo Williamo vestuves. Tačiau Harry gali laisviau rinktis, nes jo vestuvės nėra laikomos valstybiniu įvykiu. Be to, Markle yra D. Trumpo varžovės Hillary Clinton gerbėja.

„Mes dėl to pakeitėme nuomonę. Manome, kad Harry gali nesijaudinti dėl vieno ar kito kvietimo politinių padarinių, – sakė lažybų bendrovės „William Hill“ atstovas Rupertas Adamsas. – Jaučiame, kad Obamos gaus kvietimą.“

O kaip D. Trumpas?

„Labai nustebtume, jei jis patektų į svečių sąrašą,“ – sakė R. Adamsas.

Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau su nuotaka ir jaunikiu susijęs trejopai: jis yra vienos iš Sandraugos šalių vadovas ir vadovauja valstybei, kur pernai vyko „Invictus Games“ ir kurioje gyveno M. Markle.

Lažinamasi, kas iš atlikėjų bus pakviesti į vestuves. Eltono Johno, savo dainą „Candle in the Wind“ pavertusio himnu velionei princesei Dianai, galimybės vertinamos 98 procentais, o dainininko Jameso Blunto – vienu prie keturių. Tarp kandidatų taip pat minimi Edas Sheeranas, grupė „Coldplay“, Joss Stone ir Adele.

AFP/Scanpix nuotr.

Kvietimus gaus jaunuosius supažindinusi Violet von Westenholz bei artimi Harry draugai Tomas ir Charlie van Straubenzee, Thomas Inskipas ir Arthuras Landonas.

Vis dėlto įžymybių greičiausiai bus mažiau nei Didžiosios Britanijos kariškių ir labdaros darbuotojų. Kaip žinoma, princas Harry tarnavo britų kariuomenėje Afganistane ir pilotavo „Apache“ sraigtasparnį.

M. Markle pakvies savo mamą Doria Ragland ir tėtį Thomasą, įbrolį Thomasą jaunesnįjį ir galbūt įseserę S. Grant. Tarp Meghan draugų – teniso žvaigždė Serena Williams.

Manoma, kad buvęs M. Markle vyras prodiuseris Trevoras Engelsonas kvietimo negaus, tačiau „William Hill“ atstovas R. Adamsas pripažįsta, kad lažybininkai net neįsivaizduoja, ką 36-erių amerikietė pakvies į vestuves.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi