Naujienų srautas

Veidai2018.02.04 21:34

Amerikiečiai žavisi dirbtiniu intelektu, bet ir jo bijo

BNS 2018.02.04 21:34

Amerikiečiai žavisi dirbtiniu intelektu, bet ir baiminasi dėl jo neigiamo poveikio, įskaitant įtaką darbo rinkai, atskleidė neseniai atlikta apklausa.

Gallup“ atlikta apklausa parodė, kad 79 proc. amerikiečių sakė, kad dirbtinis intelektas iki šiol turėjo teigiamą ar labai teigiamą poveikį jų gyvenimui.

Tačiau tuo pat metu 73 proc. apklaustų manė, kad vis dažniau naudojamas dirbtinis intelektas daugiau darbo vietų panaikins, nei sukurs. O 63 proc. žmonių sakė maną, kad naujos technologijos ir išmanios mašinos dar labiau padidins prarają tarp turtingųjų ir vargšų.

Paklausti apie autonominius automobilius, 42 proc. respondentų sakė, kad jaustųsi „itin nepatogiai“ važiuodami tokia transporto priemone. O 62 proc. nerimautų, jeigu dalintis keliais su autonominiais sunkvežimiais.

„Apskritai galima konstatuoti, kad yra optimizmas ir yra baimė“, – apklausos rezultatus pakomentavo „Gallup“ atstovas Brandonas Busteedas.

Apklausa buvo atlikta bendradarbiaujant su Šiaurės rytų universitetu.

Remiantis Pasaulio ekonomikos forumo skaičiavimais, naujos technologijos vien tik Jungtinėse Valstijose iki 2026 metų paveiks 1,4 mln. darbo vietų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi