Veidai

2018.02.02 16:59

Upėmis po Kazachstaną keliavęs lietuvis: medaus mėnesiui – ideali vieta

Išbandęs plaukimą gimtinės upėmis, Džeraldas su kompanija nutarė ieškoti iššūkių gerokai toliau už Lietuvos – vienas paskutinių jo žygių vyko tolimame Kazachstane. Čia keliautojas pasirinko plaukimą katamaranais per įspūdingas kalnų upes. Pasak jo, plaukiant jomis tenka ir apsiversti, tačiau viską atperka užburiantis kalnų grožis. 

Dž. Kauneckas pasakoja, kad iš pradžių su draugu nusprendė išbandyti savo jėgas Ūlos, Merkio, Nemuno upėse, o po kiek laiko nutarė patraukti į Karelijos, Uralo pusę.

„Tos upės išsiskiria, nes yra pakankamai aukštai kalnuose. Startas buvo beveik 3 kilometrų aukštyje. Tai sudėtinga techniškai, logistika sudėtinga. Dalis upių žygio vadinama autonomine, kai plauki su visais daiktais, maistu, gėrimais“, – sako keliautojas.

Pasak jau keliuose žemynuose tokiu būdu keliavusio Dž. Kaunecko, plaukti katamaranais – patogu, kadangi tai yra pakankamai saugi, patogi plaukti priemonė, ja nesudėtinga gabenti daiktus.

Keliautojas pasakoja, kad upių žygis vyko dviem upėmis, lokacija – prie Kirgizijos sienos, vienu metu teko plaukti ir netoli Kinijos. Kodėl pasirinkta tokia vieta? Džeraldas tikina, kad viena pagrindinių priežasčių – kerinčio grožio gamta.

„Ten pamatai kalnus. Vakare stojama gana anksti, tad gali pajusti tą kalnų dvasią. <..> Žvaigždės... visiems romantikams ten reikėtų važiuoti, dviese pabūti medaus mėnesiui – ideali vieta“, – prisimena keliautojas.

Daugiau apie tai – įraše.