Naujienų srautas

Veidai2018.01.31 14:09

Po peštynių dėl „Nutellos“ Prancūzija ruošia įstatymą dėl perdėtų nuolaidų

ELTA 2018.01.31 14:09

Po peštynių dėl šokoladinio kremo „Nutella“ Prancūzijos vyriausybė sieks užkirsti kelią mūšiams dėl nuolaidų. Ūkio ministras Bruno Le Maire trečiadienį radijo stočiai RTL sakė, kad buvo išsikvietęs prekybos tinklo „Intermarche“ vadovą ir pareikalavo nutraukti tokias specialias akcijas. Be to, planuojamas įstatymas dėl perdėtų nuolaidų.

„Mes nenorime Prancūzijoje tokių scenų kas keturias dienas“, – pabrėžė ministras. Jis priminė savanorišką prekybos centro „Intermarche“ ir kitų mažmenininkų įsipareigojimą atsisakyti mūšių dėl nuolaidų. „Jie turi laikytis žodžio“, – sakė B. Le Maire.

„Intermarche“ tinklui praėjusią savaitę 70 proc. sumažinus „Nutellos“ kainą, parduotuves užplūdo pirkėjai. Vaizdo įrašai, kaip jie pešasi dėl 1,41 euro kainuojančio šokoladinio kremo, greitai paplito internete. Anot regioninės prancūzų žiniasklaidos, antradienį Meco mieste vyko panašios scenos, kai „Intermarche“ taip pat 70 proc. sumažino „Pampers“ markės sauskelnių kainą.

Ūkio ministerijos kovos su sukčiavimu tarnyba paskelbė pradėsianti tyrimą. Ministras pasveikino šį žingsnį. Komentuodamas prekybos tinklų elgesį, jis sakė: „Pasitikėjimas yra gerai, kontrolė yra geriau“. Vyriausybė, be to, trečiadienį ketina pristatyti įstatymą, anot kurio, dideli prekybos centrai produktus turės pardavinėti mažiausiai 10 proc. didesne kaina nei perka patys. Taip tikimasi užkirsti kelią nesąžiningai praktikai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi