Veidai

2015.09.08 13:45

Iš spalvotų kaladėlių sukūrė per šimtą skulptūrų (nuotraukos)

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Niujorkietis menininkas Nathanas Sawaya iš šimtų tūkstančių spalvotų „Lego“ kaladėlių sukūrė per šimtą milžiniškų skulptūrų. Visos kaladėlės, beje, buvo suklijuotos.

Niujorkietis menininkas Nathanas Sawaya iš šimtų tūkstančių spalvotų „Lego“ kaladėlių sukūrė per šimtą milžiniškų skulptūrų. Visos kaladėlės, beje, buvo suklijuotos.

Skelbiama, kad ši paroda – tai didžiausia kada nors surengta paroda, kurioje kūrimo medžiaga yra „Lego“ kaladėlės, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

„Manau, toks menas atrodo prieinamas ir suprantamas visiems – į parodą ateina šeimos su vaikais. Taip yra dėl to, kad visi vaikystėje žaidėme su „Lego“, – komentavo neseniai Niujorke atidarytos parodos „The Art of the Brick“ autorius.

N. Sawaya pabrėžia, kad „Lego“ kaladėles jis pasirinko būtent dėl jų prieinamumo daugeliui žmonių. Kūrėjas tikisi, kad savo paroda ir darbais įkvėps lankytojus ir galbūt jie bandys sukurti ką nors panašaus sugrįžę į namus.

Didžiausia skulptūra, eksponuojama parodoje, – 6 metrų aukščio tiranozauro (lot. „Tyrannosaurus rex“) griaučiai.

„Kaladėlės yra labai mažos, todėl tikrai neįtikėtina pamatyti tokio dydžio skulptūras iš tokių smulkių detalių“, – „Reuters“ pastebėjo parodos lankytoja Eliana Katzin.

Kaip skelbiama menininko asmeniniame tinklalapyje, savo dirbtuvėse jis turi sukaupęs per 2,5 mln. „Lego“ kaladėlių. Į klausimą „Iš kur Jūs gaunate kaladėles savo kūriniams?“ N. Sawaya atsako jas perkantis parduotuvėse kaip ir visi žmonės. Jis skaičiuoja, kad sukurti žmogaus dydžio skulptūrą užtrunka 2–3 savaites. Tokioje skulptūroje būna suklijuota 15–25 tūkst. kaladėlių.

Įdomiausias ir svarbiausias žinias sekite ir LRT „Facebook“ paskyroje!